Świece zapachowe – knot drewniany czy bawełniany?

swieczka z knotem

Świece zapachowe, np. świece woodwick, to popularny produkt, który wykorzystywany jest przez wiele osób w celu stworzenia przyjemnej atmosfery w pomieszczeniu lub po prostu jako źródło światła. Rynek jest zalany różnymi rodzajami świec zapachowych, z których każda ma swój niepowtarzalny zapach. Istnieją dwa rodzaje świec, które można podzielić ze względu na rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji knota. Różnica między nimi polega na tym, że bawełniany knot pali się wolniej, ale wydziela silniejszy zapach, który nie zawsze jest dobry np. w przypadku pomieszczeń w małych rozmiarach. Rodzaj kupowanej świecy może zależeć od Twoich potrzeb. Jeśli szukasz mocnego zapachu, wybierz świecę z knotem bawełnianym. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś, co będzie się palić przez dłuższy czas, to lepsze są dla Ciebie knoty drewniane. 

Świece zapachowe – knot bawełniany

Świece z knotem bawełnianym są popularne ze względu na swój delikatny i naturalny zapach. Świece zapachowe z knotem bawełnianym to świetny sposób na cieszenie się aromatycznym zapachem bez stosowania szkodliwych chemikaliów, które mogą szkodzić środowisku. Są również idealne dla tych, którzy nie lubią używać zapachów elektrycznych w swoich domach, dzięki czemu jest to pewien sposób na zaoszczędzenie energii. 

Świece zapachowe – knot drewniany 

Świece zapachowe z drewnianym knotem to nowy trend, który szturmem podbił świat. Są przyjazne dla środowiska, trwałe i mają do wyboru wiele różnych zapachów. Zapach tych świec uzyskuje się poprzez spalanie prawdziwych zrębków drewna, które uwalniają zapach w powietrze. Tworzy to niesamowity aromat, który może utrzymywać się przez wiele godzin. Popularnym rodzajem świec z knotem drewnianym są świece woodwick, które produkowane są w wielu ciekawych wariantach zapachowych.