Dobre warunki przechowywania potraw oraz ich odpowiednia temperatura to absolutna podstawa!

Mroźnia i chłodnia są obowiązkowymi pomieszczeniami w każdym lokalu gastronomicznym!

Urządzenia chłodnicze i mroźnicze występują w naprawdę wielu wariantach i są absolutną podstawą w każdym profesjonalnym lokalu gastronomicznym. To właśnie dzięki nim produkty spożywcze i potrawy będą zabezpieczone przed zepsuciem się, co ochroni naszych klientów przed zatruciem organizmu. W ofercie sklepu Gastromania.pl znajdziesz wiele produktów w tej kategorii, a jednym z nich są schładzarki szokowe. Działają one na zasadzie szybkiego obniżania lub utrzymywania niskiej temperatury potrawy albo produktu aż do ich spożycia. Urządzenia chłodnicze powinny być wykonane z solidnych i wytrzymałych materiałów.

Urządzenia chłodnicze – jak tak naprawdę działają i dlaczego są aż tak ważne w profesjonalnej kuchni?

Wysokiej jakości urządzenia chłodnicze działają za pomocą rozprężania czynnika chłodniczego. Polega to na tym, iż każdy sprężony gaz podczas rozprężania wydziela sporą ilość niskiej temperatury. Dzięki obiegowi zamkniętemu rozprężony gaz ponownie zostaje sprężony – i tak w kółko. Wyróżniamy cztery etapy procesu chłodzenia: czynnik chłodniczy ulega sprężeniu w sprężarce, co powoduje wzrost jego temperatury, następnie w skraplaczu chłodzonym powietrzem lub wodą zachodzi ochłodzenie, potem ze zbiornika płynu chłodniczego czynnik chłodniczy trafia pod ciśnieniem do zaworu rozprężnego, by na samym końcu odebrać ciepło od chłodzonych produktów.

Jakie są rodzaje profesjonalnych urządzeń chłodniczych – sprawdź sama lub sam już dziś!

Urządzenia chłodnicze dzielą się naprawdę wiele wariantów i rodzajów, a to, które wybierzesz, zależy wyłącznie od Twoich potrzeb i preferencji. W sklepie Gastromania.pl są dostępne wysokiej jakości lodówki, chłodziarki szokowe, witryny i bonety sklepowe, konserwatory do lodów, szafy i stoły chłodnicze, nadstawki chłodnicze, zamrażarki skrzyniowe oraz wiele, wiele innych. Sprawdź pozostałe urządzenia chłodnicze już dziś!