Jak wybrać odpowiedni fotel do salonu? Wskazówki dla kupujących!

fotel okrągły

Wygodny fotel to marzenie wielu osób! Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ po całym dniu spędzonym poza domem, jedyne o czym marzymy to chwila relaksu i odpoczynku, a najlepszym sposobem na całkowite odprężenie jest wieczór z ciepłą herbatą, kocem i ulubionym programem telewizyjnym, zatapiając się na siedzisku naszego fotela. Na rynku dostępnych jest wiele modeli foteli, które różnią się od siebie nie tylko formą np. fotel okrągły lub fotel uszak, czy materiałem, z którego zostały wykonane, ale także poziomem komfortu. Na co więc zwrócić uwagę, kupując odpowiedni fotel do salonu?

Czynniki, które mogą mieć wpływ na Twoją decyzję

Mebel taki jak fotel okrągły do salonu, zazwyczaj stanowi jeden z głównym elementów wyposażenia tego właśnie pomieszczenia. W większości przypadków klienci muszą dopasować fotel do wystroju wnętrza, w którym ma on stanąć, dzięki czemu niektóre z modeli dostępnych w sklepie możemy od razu odrzucić. Zanim jednak wyruszymy na zakupy musimy przemyśleć kilka bardzo ważnych spraw takich jak np. to gdzie stanie nasz fotel po zakupie?

Wybór miejsca pozwoli nam ustalić czy wybrany przez nas model będzie pasować do pomieszczenia, czy może będzie on po prostu za duży. Ważne jest również to czy fotel, który ma pojawić się w naszym domu, przejdzie przez nasze drzwi wejściowe oraz wejście do wybranego pokoju np. do salonu. Byłoby przykro dowiedzieć się, że fotel jest za duży i zamiast wygodnego siedzenia, będzie czekać nas poszerzenie framugi.

Wymiary odpowiedniego fotela wypoczynkowego

Wybierając fotel okrągły do salonu musimy zwrócić również uwagę na jego wymiary, a dokładniej mówiąc wymiary siedziska oraz oparcia. Jest to niezwykle ważne, ponieważ to właśnie te elementy odpowiadają za to, czy korzystanie z fotela będzie wiązało się z odprężeniem naszego ciała i rozluźnienie napiętych mięśni. Według speców od ergonomii, siedzisko powinno być elastyczne, a jego wymiary nie powinny być mniejsze niż czterdzieści pięć centymetrów długości i szerokości. Wysokość oparcia nie powinna być mniejsza niż siedemdziesiąt centymetrów oraz powinno być delikatnie nachylone. Podane powyżej wymiary są oczywiście kwestią zmienną, którą należy dopasować indywidualnie do potrzeb klienta.