Czym się kierować przy wyborze miejsca na podświetlane lustro w łazience?

Każdy z nas powinien liczyć się z tym, że nie ma jednego uniwersalnego miejsca w łazience, w którym powinno zawisnąć lustro. Jednak istnieją pewne aspekty, na które wystarczy zwrócić uwagę, a wybór odpowiedniego miejsca przebiegnie o wiele sprawniej. O czym dokładnie mowa? Czym się kierować przy wyborze miejsca na podświetlane lustro w łazience? Podpowiadamy!

Rozkład i aranżacja pomieszczenia 

Jeśli chcemy, by montaż podświetlanego lustra w łazience zakończył się sukcesem, to powinniśmy wziąć pod uwagę to, jak dokładnie wygląda nasze pomieszczenie. Jaki jest rozkład łazienki i jak została zaaranżowana? Jakie daje nam możliwości? Czy istnieje kilka miejsc, w których można wykorzystać lustra łazienkowe podświetlane? A może mamy mocno ograniczone możliwości i tak naprawdę montaż jest tylko formalnością? Wiadomo, że im większa przestrzeń, tym zwykle mamy więcej możliwości i nie musimy ograniczać się do jednego lustra. W takich przypadkach warto rozważyć montaż bezpośrednio nad umywalką oraz nad toaletką, o ile taka znajduje się właśnie w łazience. 

Odpowiednia wysokość lustra łazienkowego

Nie bez znaczenia pozostaje również to, na jakiej wysokości postanowimy zaczepić zwierciadło. W tym przypadku najlepiej brać pod uwagę swój wzrost, a dokładniej mówiąc zasadę, która jasno wskazuje, że wszystkie lustra, a więc również lustra łazienkowe podświetlane nie powinno ucinać sylwetki na wysokości naszej szyi. Najlepszym miejscem będzie zatem to, które pozwoli nam zobaczyć całe popiersie. Oczywiście powinniśmy przy tym uwzględnić nie tylko swoje potrzeby, ale również innych dorosłych domowników.

Wygoda w czasie użytkowania 

Poza tym wybór miejsca na lustro podświetlane powinien opierać się także o nasze oczekiwania, a dokładniej mówiąc o wygodę w czasie użytkowania. Dlatego, zanim zabierzemy się do montażu, warto sobie odpowiedzieć na pytanie – gdzie go najbardziej potrzebujemy? Dzięki temu nie tylko lustro podświetlane będzie stylowym dodatkiem do naszej łazienki, ale również bardzo przydatnym.