Czy meble łazienkowe z lustrem to dobry wybór?

Urządzenie łazienki to ważny moment w aranżacji każdego mieszkania. To szczególnie trudne zadanie ze względu na to, że poza estetycznymi walorami meble łazienkowe muszą być funkcjonalne, a także odporne na trudne warunki panujące w łazience, takie jak wysoka ilość pary wodnej czy poziom wilgoci.

Podstawowe meble do łazienki

Najbardziej podstawowymi meblami do łazienki są oczywiście szafki oraz półki. Szafki dzielą się na szafki pod umywalkowe oraz szafki wiszące. Oba rodzaje mają jednak to samo zastosowanie. Przechowujemy w nich kosmetyki, ręczniki, drobny sprzęt AGD taki jak prostownica czy suszarka, rzeczy potrzebne do makijażu czy pielęgnacji twarzy i włosów. Ze względu na ogrom przedmiotów, szafka powinna być pojemna i ulokowana w miejscu, które gwarantuje wygodę korzystania z niej.

Szafki mogą być wykonane z wielu materiałów, począwszy od klasycznego drewna czy płyt wiórowych, aż po tworzywa sztuczne, szkło i metal. Wszystko zależy od stylu urządzenia łazienki. Warto jednak zaopatrzyć się w meble wykonane z wodoodpornych materiałów, bądź odpowiednio do tego dostosowanych, ze względu na dużą wilgoć i obecność pary wodnej w łazience. 

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia łazienki jest oczywiście lustro nad umywalkę. Spełnia ono szereg funkcji, nie tylko ułatwiających, a niekiedy wręcz umożliwiających nam codzienne czynności wykonywane w łazience, takie jak układanie włosów, golenie się, mycie zębów czy nakładanie makijażu. Lustro też stanowi element dekoracyjny, a także optycznie powiększa pomieszczenie, co przydatne jest szczególnie w ciasnych łazienkach bez okna.

Szafka lustrzana — idealne rozwiązanie?

Połączeniem szafki i lustra może być scalona ze sobą szafka nad umywalkę z lustrem i oświetleniem. To pod wieloma względami idealne rozwiązanie. Do plusów lustra z szafką łazienkową zalicza się oszczędność miejsca, spowodowana ukryciem szafki za lustrem, estetyczny i nowoczesny wygląd, dzięki oświetleniu i modernistycznej estetyce połączenia szkła z materiałami wykorzystanymi do zbudowania szafki czy wysoka funkcjonalność. 

Takie lustro z szafką łazienkową to świetny wybór do małych łazienek, w których każdy metr jest na wagę złota, a także do pomieszczeń, które mają się wpisywać w obecne trendy w aranżacji wnętrz, które coraz częściej skupiają się na nowoczesnych rozwiązaniach. To także świetny sposób na ukrycie niebezpiecznych dla dzieci przyrządów znajdujących się w łazience, takich jak maszynki jednorazowe, nożyczki do paznokci czy perfumy zawierające alkohol.

Szeroki wymiar szafek z lustrem do łazienki z oświetleniem znajdziesz pod adresem https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/, w sklepie Alasta, specjalizującym się między innymi w meblach łazienkowych z lustrem. Producent oferuje tylko wysokiej jakości produkty z najlepszych możliwych materiałów.

Dodatkowe wyposażenie łazienki

Poza szafkami oraz lustrem warto zaopatrzyć się również w pomniejsze meble, oraz wyposażenie do łazienki, ułatwiające korzystanie z niej. Przydatne będą wieszaki na ręczniki oraz szlafrok, zasłona prysznicowa, wszelkiego rodzaju maty antypoślizgowe czy wiszący kaloryfer, na którym mokre ręczniki będą schły szybciej.

Warto jest jednak pamiętać, żeby nie zagracać zbytnio tego pomieszczenia. Aby było schludne i łatwe w utrzymaniu, a także bezpieczne w użytkowaniu, nie może zawierać zbyt wielu elementów. Ważne jest także utrzymanie spójnej stylistyki łazienki, co może być utrudnione, gdy nagromadzimy w niej zbyt wiele wyposażenia.