Okno dachowe uchylno-obrotowe, czyli wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu

Podczas zakupu okna dachowego bardzo ważne jest przemyślenie każdego detalu, dlatego tak ważne jest wybranie właściwego sposobu otwierania. Muszą być również szczelne i odporne na różne podmuchy wiatru z zewnątrz oraz powinny zabezpieczać przed wydostawaniem się ogrzanego powietrza na zewnątrz. Dlatego najlepszym rozwiązaniem na poddasze jest okno dachowe uchylno-obrotowe.

Okno dachowe uchylno-obrotowe – wygodne rozwiązanie w każdym domu

W wielu domach na poddaszu montuje się okna uchylne. Nie jest to błąd, ale dużo lepszym (wygodniejszym) rozwiązaniem jest okno dachowe uchylno-obrotowe, które można wygodnie otwierać na dwa sposoby. Dzięki temu jest łatwiejsze w użytkowaniu i praktyczniejsze. Funkcja obrotowa sprawia, że można obracać skrzydło o 180°, co ułatwia utrzymanie go w czystości. Właściwe systemy regulacyjne i dopasowana wysokość klamek sprawiają, że obsługa okna jest bardzo wygodna.

Wszystkie modele okien dachowych uchylno-obrotowych dostępne w sklepach wykonane zostały zgodnie z najnowszymi wymogami dotyczącymi energooszczędności. Dotyczy to zarówno modeli dwuszybowych, jak i trójszybowych. Okna dachowe uchylno-obrotowe mają niskie Uw, dzięki temu świetnie sprawdzą się nawet w domach energooszczędnych. Modele renomowanych producentów wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na ich bezawaryjność. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie do okien uchylno- obrotowych dodatków, takich jak, np. powłoki niskoemisyjne.

Okno dachowe uchylno-obrotowe nowoczesny design

Okno dachowe uchylno-obrotowe ma jeszcze jedną ważną funkcję. Jest ozdobą połaci dachowej, dzięki temu idealnie wpisują się w nowoczesne trendy w architekturze wnętrz. Przeszklenia w połaci dachowej nadają im lekkości i zapewniają dużo więcej światła na poddaszu. Ramy okienne dostępne są z materiałów o różnej kolorystyce i cechach. Dzięki temu można je z łatwością dopasować do własnych potrzeb.