Gdzie montuje się drzwi przeciwpożarowe?

W wielu przypadkach tradycyjne drzwi nie sprawdzają się, na przykład chcąc zamontować odpowiednie profile zewnętrzne domu, czy też mieszkania, można zdecydować się na tradycyjne drzwi. Natomiast szukając odpowiednich profili do lokali użytkowych, warto postawić na drzwi, które są wykonane z wysokojakościowych materiałów, a także o podwyższonej trwałości. Takimi drzwiami są oczywiście drzwi przeciwpożarowe, których montaż reguluje prawo polskie. W wielu przypadkach przede wszystkim przeznaczonych do użytkowania ludzi, należy zdecydować się na ich montaż. Co warto wiedzieć o drzwiach przeciwpożarowych i gdzie najczęściej można się z nimi spotkać? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu. 

Z czego wykonane są drzwi przeciwpożarowe? 

Choć powszechnie wydaje się, że najlepszym materiałem do wykonania drzwi przeciwpożarowych jest stal, nic bardziej mylnego. Najlepszym rodzajem tworzywa jest oczywiście aluminium, które ma świetne właściwości wytrzymałościowe, natomiast jest dosyć lekkie. Dlatego bardzo łatwo się go montuje. Pomiędzy materiał wkładane są elementy izolacyjne, a także ognioodporne, dzięki czemu drzwi przeciwpożarowe chronią lokal przed płomieniami, a także przed kradzieżą, na przykład mienia. Co więcej, drzwi wykonane z aluminium są neutralne estetycznie, dlatego można je w różny sposób zaaranżować do danego wnętrza. 

Drzwi przeciwpożarowe Swarzędz

Szukając odpowiednich profili, warto zdecydować się na drzwi przeciwpożarowe ze Swarzędza, które dostępne są na stronie Lemdoor. Można tam znaleźć wiele profili od znanych producentów i w bardzo łatwy sposób dokonać również zakupu. Co ciekawe, drzwi przeciwpożarowe ze Swarzędza przeznaczone są do montowania w lokalach użytkowych, a także różnych instytucjach. Przede wszystkim można je spotkać w szpitalach, w galeriach, akademikach, szkołach w niektórych budynkach prywatnych również, w zależności od tego, czy jakaś część budynku nie jest przeznaczona na przykład na lokal użytkowy. Co ciekawe, w domach jednorodzinnych drzwi przeciwpożarowe montowane są pomiędzy kotłownią, a częścią mieszkalną, często spotyka się także w restauracjach czy hotelach.