Indywidualny wygląd wnętrza dzięki szafie przesuwnej

Posted on Meble

Suwana szafa bez wątpienia jest niesamowicie praktycznym sposobem na przechowywanie rzeczy. Została ona wykonane z bardzo dobrej jakości materiału. Jest również trwała i łatwa w utrzymaniu czystości. Szafa może być stworzona na zamówienie, co pozwala na dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb i preferencji. Modele szaf są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i stylach, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza i tworzyć nieszablonowe aranżacje. 

Postaw na wymiar i funkcjonalność 

Szafy szklane przesuwne  to rodzaj szafy, w której drzwi otwierają się poprzez przesunięcie ich po torach umieszczonych na górze lub na dole mebla. Dzięki temu, że drzwi otwierają się właśnie w taki sposób, nie trzeba mieć dodatkowej przestrzeni na ich otwarcie, co pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej ergonomiczne niż tradycyjna opcja, czyli szafa z drzwiami skrzydłowymi, ponieważ nie trzeba ich otwierać, aby uzyskać dostęp do całej zawartości. Wewnątrz szafy znajdziemy różnego rodzaju elementy wyposażenia, takie jak półki, drążki na ubrania, wieszaki, szuflady, co pozwala na optymalne zagospodarowanie i wykorzystanie przestrzeni wewnątrz szafy. W ten sposób zagwarantujemy sobie względny porządek. Dodatkowo opcją, z jakiej możemy skorzystać, jest zastosowanie w niej oświetlenia LED. Dzięki temu, że światło jest równomiernie rozłożone wewnątrz szafy, bardzo ułatwimy sobie wyszukanie potrzebnych rzeczy.

Przesuwne drzwi natomiast pozwalają na łatwy dostęp do wnętrza, co jest szczególnie przydatne w małych pomieszczeniach lub takich o trudnym kształcie lub nietypowych rozmiarach. Szafy suwane, które robione są na wymiar, to meble, które dostosowywane zostały do indywidualnych potrzeb klientów oraz wymiarów pomieszczenia, w których będą montowane. Oczywiście przed podjęciem takiej decyzji warto zastanowić się nad tym, co tak naprawdę powinno znajdować się w naszej szafie i jakie powinna ona mieć wymiary. Dobrze jest podejść do tego od strony funkcjonalności takiego mebla. 

Pełna dowolność i kreatywność

Jednymi z częstszych wyborów są szafy mające minimalistyczny designem i proste linie. Są one często wykonane z połyskującego lub matowego szkła albo z połyskującego lub matowego lakieru. Patrząc w kierunku gamy kolorystycznej, mamy z czego wybierać. Pamiętajmy, że w przypadku, gdy standardowy wymiar szafy nie pasuje do naszego pomieszczenia, możemy zdecydować się na przygotowanie takiej szafy na wymiar. Miejmy na uwadze to, że zamawiając taką szafę, trzeba dokładnie określić swoje potrzeby i wymiary pomieszczenia.