Najwygodniejsze lampy do każdego pomieszczenia

Najlepszym rozwiązaniem do wielu pomieszczeń codziennego użytku są lampy sufitowe. Dają one bowiem najwięcej światła, które rozchodzić się może we wszystkie kąty pokoju. Dodatkowo nie zajmują cennej przestrzeni, ponieważ na suficie poza właśnie lampą i ewentualnie kwiatami nic więcej raczej nie powiesimy. Od kilkunastu lat popularną opcją są lampy sufitowe oczka. W ofercie LoveToDesign znajdziesz wiele modeli: szklane, podtynkowe, natynkowe, kwadratowe oraz okrągłe oczka LED. Bez względu na to, który rodzaj wybierzesz, wszystkie będą idealnie pasować do stylu każdego z pomieszczeń. Wszystko to dzięki ich prostej formie – uniwersalnym kształtom i barwom. Najlepiej sprawdzają się w małych miejscach, takich jak np. łazienki.

Jeżeli nie jest ci obojętne środowisko naturalne, zainwestuj w oczka sufitowe LED. Są o wiele wydajniejsze od zwykłych żarówek, a więc także energooszczędne. Nie trzeba ich nawet oczyszczać z kurzu. Zatem sprawdzą się świetnie także w pomieszczeniach biurowych lub sklepach z wysokimi sufitami. Można dzięki nim zaoszczędzić pieniądze, prąd oraz produkować mniej szkodliwych elektrośmieci.

Natynkowe czy podtynkowe lampy sufitowe oczka?

Oświetlenie podtynkowe montuje się w sufitach podwieszanych. Można je także umieścić w ścianie z płyty gipsowo-kartonowej. Lampy podtynkowe zaleca się głównie do łazienki. Są wtedy dobrze zabezpieczone przed wilgocią, ponieważ całkowicie chowają się w płaszczyźnie, w którą je wbudowano. Tak zamontowane reflektory świecą zawsze tylko w jednym kierunku – zazwyczaj z góry na dół.

Z kolei oprawy natynkowe są montowane na suficie lub ścianie. Właściwie tak samo, jak podczas umieszczania zwykłych lamp wiszących lub kinkietów. Dany produkt jest przy użyciu odpowiednich kołków przytwierdzany do powierzchni. Taka lampa sufitowa jest wówczas bezpośrednio zintegrowana z sufitem i przybiera prostą formę – walca lub kwadratu. Takie rozwiązanie można zastosować, gdy w konkretnym pomieszczeniu nie ma podwieszanego sufitu.