Gdzie sprawdzi się fotel uszak z podnóżkiem?

Fotel uszak z podnóżkiem to oryginalny rodzaj fotela, który ostatnimi czasy bardzo zyskał na popularności. Jako jeden z nielicznych typów mebli tapicerowanych pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego typu fotela uszak z podnozkiem?

Dlaczego fotele uszaki z podnóżkiem są popularne?

Pierwotnym zamierzeniem projektantów, którzy zapoczątkowali erę uszaków, było zwiększenie ochrony karku osób korzystających z foteli przed zimnymi powiewami powietrza. Głębokie siedzisko oraz szerokie ramiona i tzw. uszy świetnie sprawdzały się w tej roli. Z biegiem lat okazało się, że ten właśnie rodzaj mebli tapicerowanych jest idealnym połączeniem elegancji, wyrafinowanego smaku i niestarzejącego się designu z niekwestionowaną wygodą. Fotel uszak z podnóżkiem jest sam w sobie ozdobą pomieszczenia, nie musi stać w kącie, przy ścianie, a być integralną częścią wnętrza, stanowić jego centralny punkt w gabinecie, czy salonie przed telewizorem. Wysokiej klasy fotele uszaki z podnozkiem można dość mocno spersonalizować, wybierając zarówno tkaninę, jej splot, sposób pikowania, jak i kolor nóżek.

Mnogość braw i pirntów obić pozwala z łatwością zaadaptować je do każdego stylu wnętrza, np. surowego, chłodnego, jak również ciepłego, pełnego dodatków aranżacyjnych. W nowoczesnych pomieszczeniach typu skandynawskiego sprawdzają się konkretne nasycone barwy jako przełamanie monotoniczności ścian. Głęboko pikowane, ozdobne oparcia z kolei staną się idealnym wykończeniem pomieszczeń w stylu rustykalnym

Fotele uszaki z podnóżkiem czy bez?

O tym, czy wybrać jeden z modeli foteli uszaków z podnóżkiem, czy bez decyduje kilka czynników. Jedną z ważniejszych kwestii są oczekiwania przyszłych użytkowników względem tego rodzaju głębokich siedzisk z oparciem. Oczywistą rzeczą jest, że idealny fotel uszak z podnóżkiem powinien być wygodny i przyjemny w odbiorze. Oba te parametry zależą od rodzaju tkaniny obiciowej użytej do produkcji mebla. Decydując się na wariant z podnóżkiem, mamy gwarancję zarówno wygody, jak i osiągnięcia stanu głębokiego odprężenia ze względu na możliwość wyciągnięcia zmęczonych nóg. Lektura ulubionego czasopisma, książki czy też relaks z kubkiem aromatycznej kawy w świetnie wyprofilowanym fotelu naprawdę pozwala zregenerować w mig siły. Wszystko za sprawą precyzyjnie opracowanego kształtu fotela, który umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru ciała, a grube oparcie odciąża kręgosłup, przynosząc ulgę po całym dniu pracy.