Jakie meble wybrać do przedpokoju?

Posted on Meble

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą nasi goście. To właśnie tam ściągają kurtki i buty, a następnie przechodzą dalej. Bardzo ważne jest zatem, aby po spotkaniu w holu goście mieli chęć wejść do kolejnych pokoi, w tym przede wszystkim do salonu. Taki efekt można łatwo stworzyć, aranżując funkcjonalny przedpokój. Jak to zrobić? O tym wszystkim opowiemy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury. 

Jakie meble sprawdzą się w przedpokoju?

Jak już wspominaliśmy na wstępie, z uwagi na użytkowy charakter przedpokoju powinien być on niezwykle funkcjonalny. Dlatego myśląc o aranżacji, wszelkie meble powinny wyróżniać się praktycznością. Do tej grupy można zaliczyć nie tylko komodę, lecz również wieszaki z siedziskiem. Warto kupić takie, które są wytrzymałe i odporne na różne warunki, ponieważ to właśnie do przedpokoju dociera woda po opadach deszczu, błoto i śnieg z butów. 

Wybierając meble do przedpokoju, dobrze wziąć pod uwagę aspekt czyszczenia. Jeśli nie chcemy tracić zbyt dużo czasu na ich czyszczenie i pielęgnację, warto wybrać te, które są łatwe w czyszczeniu. 

Wieszaki z siedziskiem do przedpokoju

Niewątpliwie w przedpokoju zawsze dochodzi do ściągnięcia kurtki czy innej odzieży, a także butów. Dlatego warto wyposażać się w wieszaki z siedziskiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie trzeba kupować osobno wieszaków i komody na obuwie. Na rynku oczywiście można spotkać wieszaki stojące i naścienne. 

W ostatnich latach jednak prym wiodą wieszaki z siedziskiem, ponieważ nie obciążają ściany tak jak wieszaki naścienne. Co więcej, konstrukcje stojaków zazwyczaj wykonane są z metalu, dlatego są nie tylko stabilne i wytrzymałe, lecz świetnie komponują się ze stylem nowoczesnym i industrialnym. 

Zanim jednak zdecydujesz się na wieszaki z siedziskiem, warto wziąć pod uwagę wymiary samego holu i przestrzeń ściany, przy której można postawić taki stojak. Nie sposób również nie wspomnieć o rekomendacji od architektów wnętrz, którzy wskazują, że warto zachować minimalną przestrzeń między stojakiem a ścianą.