Łóżeczko z barierką – bezpieczeństwo dziecka ponad wszystko

Bezpieczeństwo dziecka powinno być dla każdego rodzica najważniejsze. Wychowując malucha trzeba mieć na uwadze, że nie ma tutaj miejsca na kompromisy i półśrodki. Twoja pociecha powinna być bezpiezna o każdej porze dnia i nocy. Również wtedy, kiedy śpi. O ile niemowlaki układa się w łóżeczku, które zazwyczaj stoi blisko łóżka rodziców, o tyle starsze dzieci często śpią w swoich własnych pokoikach. Aby nie stała im się krzywda, warto postawić na łóżeczko z barierką. Dzięki temu rozwiązaniu Twoje dziecko będzie spało spokojnie, a Ty unikniesz obaw, że nocą stanie mu się krzywda.

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko z barierką?

Prawidłowy wybór łóżeczka dla dziecka może być ważniejszy niż może wydawać się rodzicom. W końcu to ten mebel sprawia, że dziecko wyspia się albo nie. To rzutuje z kolei na każdy kolejny dzień malucha – jeśli się wyśpi, będzie szczęśliwy i radosny, jeśli nie – rodzice muszą liczyć się z tym, że będzie marudny i nieznośny. 

Jeżeli właśnie dowiedziałeś się, że zostaniesz rodzicem, nie zwlekaj z wyborem odpowiedniego łóżeczka. Tę decyzję będziesz musiał podjąć zarówno, jeśli wybierasz łóżeczko dla noworodka i niemowlaka, jak i dla staszego dziecka. Jeśli chodzi o starszaka, tradycyjne łóżko ze szczeblekami może przestać mu wystarczać. Wóczas może pomóc dobrze dobrane łóżeczko z barierką, które sprawi, że dziecko będzie się wysypiać, a zabezpieczenie sprawi, że nie spadnie z niego w czasie drzemki.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, powinieneś wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów, które pomogą Ci wybrać najlepszy mebel. Mowa o:

  • rozmiarze – pamiętaj, że dzieci szybko rosną, dlatego warto wybrać takie łóżko, które będzie rosło razem z nimi;
  • wygodzie – wybieraj meble, które pomogą dziecku wygodnie się ułożyć, a tym samym przespać całą noc;
  • bezpieczeństwie – jest to w sumie najważniejsze kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę. Łóżeczka z barierką cieszą się zatem dużym powodzeniem wśród rodziców, których dzieci nie wysypiają się już w tradycyjnych modelach ze szczebelkami.