Ochrona wewnętrznych powierzchni — farba do elewacji drewnianych

Wykorzystując drewno w pomieszczeniu należy liczyć się z regularnymi wydatkami na rzec jego konserwacji — pomimo zamknięcia powierzchni w środku, to w dalszym ciągu ma ona tendencję do biodegradacji. Dużym zagrożeniem jest szczególnie wilgoć. Aby cieszyć się dłużej drewnem, należy cyklicznie odnawiać warstwy ochronne za pomocą lazury, wosku czy farby do elewacji drewnianych.

Czym się różnią poszczególne impregnaty?

Kryjąca farba do elewacji drewnianych to alternatywa dla osób, którzy cenią sobie solidne, naturalne materiały, ale chcą nadać im indywidualnego, wyraźnego charakteru. Ten rodzaj impregnatu, oprócz walorów ochronnych, pozwala na uzyskanie drewna w przeróżnych kolorach i odcieniach, których gama jest nieskończona — farby wodne można mieszać według własnych preferencji. Tworzą one warstwę hydrofobową, odporną na mechaniczne uszkodzenia i bez inwazyjnego zapachu.

Jedną z alternatyw jest lazura woskowa, zapewniająca matową powłokę i delikatnie ją koloryzując, jednocześnie pozostawiając naturalny wygląd drewna — to środek uszlachetniający Twoje wnętrze. Inną opcją są woski dekoracyjne, który z kolei gwarantuje uzyskanie połysku oraz oferuje szerszą gamę kolorystyczną. Woski są szczególnie zalecane do zastosowania w kuchniach, gdyż nie ma przeciwskazań do kontaktu z żywnością. Oba impregnaty są najczęściej tworzone z materiałów naturalnych, a ich największą zaletą jest podkreślenie wyglądu drewna i jego osłojenia. Gama kolorystyczna w ich przypadku jest ograniczona, w przeciwieństwie do farb.

Farba do elewacji drewnianych to pełna swoboda aranżacji

Drewniane powierzchnie same w sobie to niezwykły dodatek estetyczny w pomieszczeniu, jednak chcąc zachować większą spójność kompozycji lub wydobyć z niego niepowtarzalny charakter, warto zdecydować się na wybór farby i bogatej gamy kolorystycznej. To impregnat o wysokiej wartości ochronnej oraz walorach estetycznych, który można pokryć nie tylko drewno — dzięki czemu pożądanym kolorem odświeżysz tez inne elementy wystroju.