Łóżeczko, które gwarantuje bliskość

Przystawki do łóżka to rozwiązanie cenione przez rodziców, którzy rozumieją, jak ważna dla rozwoju niemowlęcia jest fizyczna bliskość.

Łóżeczka dostawne są bezpiecznym sposobem na spanie blisko niemowlęcia, przy jednoczesnym zachowaniu własnej przestrzeni do spania. To ważne, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, gdy kształtuje się psychika dziecka. Poczucie bezpieczeństwa i bliskości są wtedy tak samo istotne jak odpowiedni pokarm, bezpieczna przestrzeń czy ochrona przed zimnem.

Bliskość jest istotą

Przystawki do łóżka są świetnym sposobem na pielęgnowaniu poczucia bliskości i bezpieczeństwa u noworodka. Pozwalają rodzicom na spanie w pobliżu dziecka i zapewnić maluchowi bliskość i poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie chronią przed ryzykiem, jakie niesie za sobą spanie z niemowlęciem w jednym łóżku. Podczas snu nietrudno nie tylko o przesunięcie się na dziecko, lecz również o zaplątanie w pościeli czy zakrycie niemowlęcia kołdrą. Łóżeczko dostawne to nic innego jak regulowana dostawka do łóżka rodziców, która pozwala na wydzielenie osobnej, bezpiecznej przestrzeni do spania dla niemowlęcia. Jest mniejsze niż klasyczne łóżeczko i doskonale sprawdzi się jako miejsce nocnego wypoczynku do około szóstego miesiąca życia. Od klasycznego łóżeczka różni się w pełni opuszczanym bokiem, co pozwala na połączenie łóżeczka z dużym łóżkiem rodziców. Dzięki możliwości dopasowania wysokości łóżeczka do dowolnej wysokości, bez przeszkód można dostawić je do każdego łóżka.

Dopasuj je do wnętrza

Bliskość dziecka podczas snu to nie tylko większy spokój i komfort maleństwa. Dla zmęczonej po całym dniu opieki nad dzieckiem mamy to wygodny i praktyczny sposób na karmienie w nocy. Dzięki łóżeczku zamontowanemu do łóżka rodziców karmienie w nocy nie wymaga wstawania i wyjmowania dziecka z łóżeczka. Przystawki do łóżka to także doskonałe rozwiązanie podczas podróży z dzieckiem. Ogromną zaletą łóżeczka dostawnego w podróży są jego rozmiary, dzięki którym jest kompaktowe i łatwe w transporcie. Łóżeczka dostawne wykonane są z różnych materiałów, dlatego łatwo je dopasować do wystroju sypialni. Klasycznym modelem jest oczywiście drewniane łóżeczko z belkami, takie jak np. łóżeczko dostawne Klupś w białym lub sosnowym kolorze.