Jak urządzić toaletkę?

Toaletka, czyli stoliczek z szufladkami i lustrem, który służy kobietom do wykonywania zabiegów kosmetycznych przed snem i rano ma bardzo długa tradycję. Początki tego mebla sięgają XVIII wieku. Dziś toaletki zaliczają wielki renesans. Coraz więcej kobiet decyduje się na urządzenie takiego kącika urody w swojej sypialni. To rozwiązanie nie tylko modne, ale i praktyczne, gdyż w jednym miejscu można zgromadzić kosmetyki potrzebne do pielęgnacji czy też makijażu. Jak więc urządzić ten bardzo kobiecy element mieszkania?

ODPOWIEDNIA ARANŻACJA

Poza wyborem odpowiedniej toaletki i taboretu do niej, warto zadbać o to, by cały kącik dbania o urodę był urządzony w kobiecym, delikatnym i lekkim stylu. Dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ścianę znajdującą się za toaletką, jest fototapeta kwiat. To rozwiązanie dość uniwersalne, a jednocześnie bardzo kobiece. Kwiaty, jak wiadomo, występują w bardzo różnych barwach, dlatego opcja: fototapeta kwiat pozwoli z łatwością dopasować jej kolorystykę do barw otoczenia. Poza tym w zależności od naszego gustu możemy postawić na obraz kwiatów w mniej lub bardziej romantycznym wydaniu. Fototapeta kwiat przedstawiająca roślinność w skali makro o lekko zatartych konturach to wybór do pomieszczeń z nutą romantyzmu. Natomiast fototapety przedstawiające pola pełne kwiatów znakomicie się sprawdzą we wnętrzach urządzonych na przykład w stylu skandynawskim czy prowansalskim. Dla zwolenniczek stylu bardziej wyrazistego, pasującego do wnętrz nowoczesnych odpowiednia będzie fototapeta kwiat skomponowana na zasadzie kontrastu.

CO NA TOALETCE?

Fototapeta kwiat to niewątpliwie odpowiednie tło dla toaletki. A co postawić na niej? Pierwszym elementem jest lustro (jest też opcja toaletek z lustrem na ścianie albo już z zamontowanym). Konieczne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie toaletki, a także o to, by znalazły się na niej różne stojaki, haczyki, pudełka i szkatułki, w których będziemy przechowywać biżuterię.