Dywan w nowoczesnych wnętrzach

Producent dywanów nie ma łatwego zadania – musi nieustannie nadążać za zmieniającymi się trendami w modzie i odpowiadać na potrzeby klientów. Choć dywany to tradycyjne produkty, znane od wieków, to ich wygląd, wzornictwo zmieniają się bardzo często. Dlatego nie musimy z nich rezygnować podczas urządzania nowoczesnego wnętrza.

Od klasyki do designu

Orientalne wzory znane z dywanów perskich zawsze znajdą nabywców, bo klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Coraz częściej jednak szukamy dywanów z oryginalnymi wzorami, które będą pasowały do naszych nowocześnie urządzonych wnętrz. Inspiracją dla projektantów dywanów może być wszystko, na przykład natura, kosmos czy malarstwo. Dywany, idealne do mieszkań urządzonych w stylu industrialnym, loftów, mogą też przypominać fakturę muru, betonowej lub ceglanej ściany, co pozwala stworzyć we wnętrzu klimat starej fabryki. Wśród nowoczesnych dywanów znajdziemy też wiele modeli z wzorami geometrycznymi czy abstrakcyjnymi, a niektóre są tak wielobarwne, że przypominają eksplozję kolorowych fajerwerków. Duży wybór dywanów o tradycyjnych i nowoczesnych wzorach znajdziemy na stronie sklepu  https://7kd.pl/content/4-o-nas, gdzie możemy też dokonać ich zakupu.

Nowe sposoby produkcji  

Trendy dotyczą nie tylko wzorów, jakie są umieszczane na dywanach, ale też sposobów ich produkcji. Każdy nadążający za szybko zmieniającymi się trendami producent dywanów, ma obecnie w swojej ofercie dywany tkane na płasko lub takie, które mają krótko przystrzyżone włosie. Charakteryzują się one nowoczesnym wyglądem i są bardzo praktyczne i łatwe w pielęgnacji. Pożądaną ich cechą jest także to, że są bardzo solidne i trwałe, dzięki czemu sprawdzą się nie tylko w salonie czy sypialni, ale też w przedpokoju i kuchni lub w korytarzu. Wszystko wskazuje na to, że moda na tego rodzaju dywany szybko nie minie i zadomowią się one w naszych mieszkaniach na dobre. Podobne cechy mają także dywany jutowe, których zaletą jest także to, że są ekologiczne. Wyrabia się je z trawy morskiej, która nie tylko pozwala stworzyć dywany, które są wytrzymałe, ale także bardzo dekoracyjne, o różnych wzorach i kształtach. Ich oryginalny wygląd docenią zwolennicy prostoty i naturalnych dekoracji we wnętrzach.