Nowocześnie w stylu retro

Posted on Meble

Mieszkanie w stylu retro też może być funkcjonalne i… nowoczesne. Nie musimy do jego urządzania wykorzystywać antyków i mebli z drugiej ręki. Piękne wnętrze w stylu retro możemy otrzymać dzięki meblom nowym, ale formą nawiązujących do tych sprzed lat.

Zawsze modny fotel retro

Styl retro nazywany jest także vintage i chyba to określenie jest obecnie bardziej popularne. Styl ten nawiązuje do mody, jaka obowiązywała w zeszłym wieku, w latach 50., 60. i 70. Tak urządzone wnętrze charakteryzuje się sprzętami w mocnych, intensywnych kolorach, a także bogato zdobionymi. Dekoracyjne tkaniny, meble ze szlachetnego drewna, dywany i sporo sentymentalnych dekoracji, to kwintesencja tego stylu. W takim salonie czy sypialni nie może też zabraknąć wygodnych mebli tapicerowanych. Stylizowane kanapy o opływowych kształtach i z pikowaną tapicerką, a także podobny w stylu fotel retro to połowa sukcesu podczas urządzania salonu vintage. W tę rolę z powodzeniem może się wcielić, cieszący się dużym powodzeniem wśród miłośników dobrze urządzonych wnętrz, fotel uszak.

Fotel uszak do każdego wnętrza

Styl retro może być punktem wyjścia do zaaranżowania eklektycznego wnętrza. Coraz częściej stawiamy na pomieszkanie stylów, bo w ten sposób zyskujemy oryginalny i niepodrabialny efekt. Fotel uszak w stylu retro możemy więc zestawić z nowoczesnymi meblami i w ten sposób ocieplić wnętrze i dodać mu przytulności. Eklektyzm to styl dla osób, które wiedzą, czego chcą i żyją na własnych zasad. Polega on bowiem między innymi na tym, aby przełamywać schematy i naginać je do własnych potrzeb i upodobań. Chociaż fotel uszak jest bardzo popularny, to raczej nieprędko nam się znudzi – jego wszechstronność sprawia, że pasuje niemal do każdego wnętrza. Dobrym miejscem na taki fotel jest strefa wypoczynku w salonie, ale przydatny będzie także w sypialni czy w garderobie. Ten model fotela znany jest od lat i nie po raz pierwszy przeżywa swój renesans. Jest to mebel, który zachwyca klasycznym designem i gwarantuje dużą wygodę.