Lampka w pokoju niemowlaka

Posted on dzieci

Lampka jest niezbędnym elementem w pokoju niemowlaka. W pierwszych miesiącach życia dziecka funkcjonalność lampki doceniają rodzice, w takich sytuacjach jak nocne karmienie czy przewijanie. Bogaty wybór lampek nocnych sprawia, że mogą one pełnić dodatkową funkcję dekoracyjną.

Delikatne światło lampki ma za zadanie tworzyć półmrok, aby rodzic mógł swobodnie zajmować się swoją pociechą, a jednocześnie nie może być zbyt ostre, aby nie raziło malucha i nie wybudzało go ze snu.

Niezbędnik w pierwszych tygodniach

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny i opieka nad nim jest bardzo absorbująca. Pierwsze miesiąca życia malca wiąże się z reorganizacją dotychczasowego świata. Nocne wstawanie na karmienia i przewijania bywają męczące. Dlatego aby choć trochę ułatwić sobie to zadanie, potrzebujemy odpowiedniego oświetlenia. Subtelne, delikatne światło ma być niemal niezauważalne dla niemowlaka (jak i dla pozostałych śpiących domowników), które nie będzie mu przeszkadzało i będzie mogło się palić nawet przez całą noc. Dodatkowo z myślą o niemowlakach powstały lampy dziecięce, w których można włączyć kołysankę, która ma za zadanie uspokoić malucha i utulić do snu.

Rodzaje lamp

Przy wyborze lampki nocnej do pokoju niemowlaka musimy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością. Jeśli przy łóżeczku nie mamy szafki, na której można byłoby postawić lampę to wybierzmy tę w wersji wiszącej lub stojącej. Bogata oferta lamp sprawia, że możemy decydować nie tylko o kolorze, ale również wzorze i kształcie lampy. Bajeczne motywy powodują, że lampki w dzień pełnią rolę dekoracji wnętrza, natomiast nocą tworzą miły nastrój. Innym rozwiązaniem jest powieszenie lampki niemowlęcej nad łóżeczkiem dziecka. Również możemy dostać je w kształcie kwiatów czy zwierząt, a ich łagodne światło nie drażni wzroku niemowlaka. Niektórzy rodzice decydują się na lampki z projektorem, dzięki któremu np. na suficie pojawiają się gwiazdy. Jednak ta wersja oświetlenia bardziej przyda się, kiedy maluch nieco podrośnie i takie atrakcje będą przynosiły mu radość. Natomiast jeśli wyjeżdżamy na kilka dni z maleńkim dzieckiem, to warto kupić lampkę do kontaktu, która daje delikatne światło i dodatkowo zmieści się w torebce. Niewielki koszt, a może okazać się bardzo przydatna.