Fantazyjne i praktyczne – lampy do pokoju dziecięcego

Miejsce do zabawy, nauki i snu – te trzy funkcje spełnia pokój dziecka i dlatego jego urządzenie musi być dobrze przemyślane. Istotną rolę odgrywa w tym oświetlenie. Odpowiednio oświetlony pokój dziecka, to gwarancja jego dobrego samopoczucia i troski o wzrok. Na szczęście te ważne aspekty z punku widzenia rodzica, da się pogodzić z oczekiwaniami malucha, wybierając fantazyjne, bajkowe lampy.

W zależności od wieku dziecka, inne są jego potrzeby względem oświetlenia. Mowa tutaj o maluchu w wieku przedszkolnym i tym, który zaczął już swoją przygodę z edukacją. Jednak zarówno jeden i drugi znajdzie dla siebie oryginalne, kolorowe lampy o różnych kształtach.

Lampy dziecięce dla kilkulatka

W pokoju malucha nieuczęszczającego jeszcze do szkoły najważniejsze jest oświetlenie główne, sufitowe. Światło ma w tym wypadku za zadanie oświetlić cały pokój, aby dziecko mogło komfortowo oddawać się zabawie. W sklepach dostępne są różne modele ozdobnych lamp w kształcie kwiatów, motyli, piłek, zwierząt, samolotów i wielu innych. Można kupić też ozdobne klosze z motywami z bajek lub innymi dziecięcymi akcentami. Wszystkie te lampy dla dzieci są fantazyjne, barwne i na pewno przykuwają wzrok najmłodszych. Nie zapominajmy jednak, że oprócz walorów estetycznych oświetlenie musi spełniać swoją podstawową funkcję, jak musi być łatwe w czyszczeniu.

Fantazyjna lampa ucznia

Dla dziecka w wieku szkolnym oprócz głównego światła, bardzo ważne jest też oświetlenie miejsca do nauki. Ale kto powiedział, że lampka na biurko musi być nudna i mało finezyjna? Tutaj również jest w czym wybierać… Małpka z oczami, tygrys czy piłka to tylko kilka motywów, jakie mogą znaleźć się na dziecięcej lampce na biurko. Z kolei wybierając lampkę nocną, która ma dawać półmrok, idealnie sprawdzą się lampy LED w kształcie kota, Myszki Micky czy dla nieco starszych wieży Eiffla. Warto dodać, że świecą one na różne kolory, co robi dodatkowe wrażenie i łączy praktyczność z oryginalnością i fantazją.