Oświetlenie kuchni w nowoczesnym stylu

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu przyrządzając posiłki i szykując się na przyjęcie gości. Żeby praca była możliwie łatwa i przyjemna, nie wystarczy zakup odpowiedniego sprzętu, ale równie istotny jest dobór dobrego oświetlenia. Najlepiej żeby spełniało ono dwie funkcje – dostatecznie oświetlało pomieszczenie oraz stanowiło element dekoracyjny. Na szczęście o to w dzisiejszych czasach nie jest trudno, ponieważ wybór jest bardzo duży. Podpowiadamy, jakie lampy kuchenne wybrać, aby sprawdziły się w nowoczesnej kuchni.

W większości domów w kuchni znajduje się kilka źródeł światła. W ostatnim czasie modne stało się łączenie sufitowych reflektorów – spotów, z taśmami LED delikatnie podświetlającymi meble i wiszącymi lampami nad stołem znajdującym się w części jadalnej. Te ostatnie szczególnie przyciągają wzrok, ponieważ są bardzo wyeksponowane, a przy ich wyborze możemy dostać zawrotu głowy. Wszystko przez wielkość kolorów, form, kształtów i tworzyw, z jakich te lampy są wykonane. Przeglądając katalogi, w których znajdują się lampy do kuchni mogą zachwycić nas oświetlenia w kształcie kwiatów, srebrnych lub kolorowych kul czy też te wykonane z odbijających światło i mieniących się kryształków. W dzisiejszych czasach możemy tak naprawdę dostać niemal każdą lampę, o jakiej zamarzymy. Jedynym ograniczeniem jest tylko budżet.

Czym kierować się przy wyborze lampy do kuchni?

Urządzając nowoczesną kuchnię bez wątpienia jest dla nas ważny wygląd oświetlenia, ale musimy też brać pod uwagę wielkość kuchni i funkcjonalność. Przy dużej powierzchni musimy zadbać o to, aby ilość światła była dostateczna. Wtedy warto zdecydować się na kierunkowe lampy sufitowe lub modne reflektory. Dodatkowo jedną ze ścian można podkreślić diodami LED lub kinkietem, który świeci zarówno w dół, jak i w górę podświetlając tym samym ścianę. Takim akcentem można na przykład wyeksponować ścianę z cegieł lub kamieni. Nawet jeśli nie planujemy dużego remontu, to już sama zabawa światłem może się okazać przygodą, która odmieni kuchnię i nada jej nowoczesność oraz styl.