Balustrady, schody i drzwi, czyli o czym warto pomyśleć podczas renowacji domu

Bez względu na to, czy kupujemy właśnie dom, czy też planujemy gruntowną odnowę obecnego, dobór właściwych balustrad, drzwi tudzież schodów jest niezwykle istotny. To właśnie od profesjonalizmu producentów tychże zależeć będzie, jak długo utrzyma się zadowalający efekt końcowy. Jest to szczególnie istotne w przypadkach, gdy chcemy, aby nasze cztery kąty stały się domem rodzinnym, służącym kolejnym pokoleniom. Przykładem jest tu firma Margo Schody z Poznania, ceniona za wysoką jakość swoich produktów. W niniejszym artykule opowiemy, jakie elementy wyposażenia naszego domu powinny stanowić dla nas priorytet.

Balustrady

Balustrady to dość wszechstronna część budynku. Znajduje ona zastosowanie nie tylko przy schodach, ale też balkonach oraz tarasach. Z tego też powodu, wyróżnia się dwa jej rodzaje – zewnętrzny i wewnętrzny. Materiały, wykorzystywane w produkcji balustrad, także są bardzo zróżnicowane. Wyróżniamy tu chociażby drewno, odznaczające się niesamowitą estetyką i trwałością. Bardzo popularne są także modele stalowe, wykonywane ze stopów nierdzewnych i malowane proszkowo. Są one nie tylko wytrzymałe, ale także odporne na działanie pogody. Dzięki temu, możemy korzystać z nich nie tylko wewnątrz domu, ale także na dworze.

Coraz popularniejsze stają się także balustrady stalowe, w produkcji których wykorzystuje się także elementy z mosiądzu i hartowanego szkła. Zyskują one w ten sposób na stylu, nie tracąc przy tym na wysokiej jakości wykonania. Jeśli zależy nam więc, aby nasz dom nabrał eleganckiego charakteru, naprawdę warto jest pomyśleć nad zamówieniem takiego elementu wystroju do naszych czterech kątów. Istnieją także modele, wykonane w całości ze szkła. Dzięki swojej przezroczystości, idealnie wkomponują się one w każde wnętrze.

Schody

Myśląc nad nowymi balustradami, nie powinniśmy zapominać także o nowych schodach. Prawidłowo dobrane, będą one nie tylko stylowym uzupełnieniem wystroju domu, ale także komfortowym sposobem na przemieszczanie się między piętrami. Nikt nie lubi przecież zbyt wąskich, pozbawionych poręczy schodów. Warto jest tu nadmienić, że na rynku istnieje kilka rodzajów schodów. Dla przykładu, schody dywanowe przeznaczone są do mniejszych przestrzeni. Jednocześnie odznaczają się one wysoką elegancją. Wyróżniamy także schody drewniane, kręcone, zewnętrzne oraz na beton. Przeszukując zatem oferty producentów, zwróćmy szczególną uwagę na to, czy oferują nam oni taki rodzaj schodów, który najlepiej sprawdzi się w naszym domu.

Drzwi

Solidne, drewniane drzwi to obecnie podstawa wyposażenia każdego domu. Drewno jest bowiem materiałem tak samo trwałym, co eleganckim. To właśnie z tego powodu, renomowani producenci stawiają na drzwi wykonane właśnie z litego drewna. Podobnie jak w przypadku balustrad, także i tutaj możemy natknąć się na elementy, wykonane ze stali i hartowanego szkła. Unikajmy jednak producentów, oferujących opcje bardziej budżetowe – drzwi z tańszych zamienników szybciej wykazują ślady zużycia. Firmy renomowane oferują nam także długie okresy gwarancyjne, dzięki czemu drzwi drewniane można bezproblemowo wymienić w przypadku ewentualnego ich uszkodzenia.