Nieszablonowe wnętrze krok po kroku

Od kilku lat mija w polskich wnętrzach moda na skandynawską prostotę. Szukamy bardziej odważnych rozwiązań i chcemy, aby nasze domy były nie tylko ładne, funkcjonalne, ale także oddawały nasz charakter i poczucie estetyki. Jednym z rozwiązań, które od jakiegoś czasu pojawiają się w domach polaków, są schody granitowe, które wbrew pozorom są świetnym wyborem.

Detale, dodatki i faktury

Tym, co tak naprawdę składa się na wnętrze domu, są dodatki. Ramki na zdjęcia, zasłony, książki, poduszki, obrazy. Wszystko to co przez lata składujemy i zbieramy, a także to, dzięki czemu budynek chcemy uczynić domem, czyli coś co ociepla pomieszczenie, dodaje mu duszy. Podczas urządzania wnętrz bardzo dużą wagę powinno przykładać się do faktur i kolorów. Najlepiej wybrać jeden przewodni kolor pomieszczenia, np. salonu i ten kolor przełamywać dwoma, które znajdą odzwierciedlenie w dodatkach. Kupujemy szarą kanapę, które stanowi centralne miejsce w salonie, i tę kanapę przełamujemy dodatkiem w postaci żółtego fotela. Niby to też mebel, ale znacznie mniejszy, o mniejszej randze, który potraktować można jako dodatek do kanapy. Czarna kanapa, stolik i czarna komoda przełamana błękitną zasłoną. Możliwości jest wiele, tylko należy pamiętać o tym, że kolorów nie powinno być zbyt dużo i nie dobierajmy ich na zasadzie kontraktu.

Schody granitowe – hit czy kit?

Schody granitowe to jedna z rzeczy, które budzi sporo kontrowersji. Jedni uważają, że to super opcja, inni są zdania, że jest to niepraktyczna sprawa. Schody są śliskie, łatwo je uszkodzić, w lecie są bardzo zimne, a mokre stają się ślizgawką. Oczywiście, jak większość kwestii i ta jest dyskusyjna. Bowiem każde schody, zwłaszcza te wewnątrz domu są w jakiś sposób zabezpieczone. Najczęściej są to różnego rodzaju dywaniki albo podkładki, które mają za zadanie zapewniać bezpieczeństwo. Schody granitowe to świetny wybór, ponieważ są to bardzo trwałe schody, eleganckie, takie, które z powodzeniem mogą stanowić element ozdobny naszego domu i do tego jeszcze funkcjonalny.