Zalety okien PCV

Mawia się, że okna są oczyma domu. Dlatego tak ważny jest ich właściwy . Muszą one łączyć estetykę z funkcjonalnością oraz być trwałe. Okna PCV spełniają wszystkie kryteria, więc wybiera się je najczęściej. Jak się okazuje nie bez powodu, gdyż mają wiele zalet.

Sześć zalet okien PCV

Okna PCV są najbardziej popularne ze względu na cenę, właściwości oraz łatwość ich utrzymania. Oto największe zalety tego typu okien należą:

 1. trwałość na wiele lat
  Plastikowe okna są trwałe i odporne na różne warunki. Mogą być użytkowane nawet do 50 lat. Dzięki materiałowi, z którego są wykonane nie odbarwiają się i nie tracą faktury. Z czasem może zajść jedynie konieczność wymiany uszczelek, co nie jest kłopotliwe.
 2. odporność na czynniki atmosferyczne
  Okna PCV są bardziej odporne na wszelkie czynni atmosferyczne oraz biologiczne. Ich budowa zapobiega tworzeniu się pleśni, rozwojowi grzybów, czy gnieżdżeniu się owadów. Ponadto nie absorbują wilgoci.
 3. szeroki wybór
  Wybór dotyczy zarówno rodzaju okien: dostępne są opcje wielokomorowe, wielkości, jak i możliwych odcieni. Warto wspomnieć o okleinach, które stosuje się czasem od strony wewnętrznej, by stanowiły spójną całość z pomieszczeniem, np. z meblami lub zabudową.
 4. termoizolacja i izolacja akustyczna
  Okna posiadają bardzo dobrą termoizolację. Podczas sezonu grzewczego ciepło nie ucieka z mieszkania, dzięki czemu można cieszyć się z mniejszych rachunków za ogrzewanie. Izolacja akustyczna natomiast ogranicza hałasy dobiegające z zewnątrz. Jest to wielka zaleta szczególnie dla tych, którzy mieszkają blisko ruchliwych dróg, skrzyżowań albo linii komunikacji miejskiej.
 5. łatwość w utrzymaniu
  Niebagatelną rolę odgrywa również łatwość utrzymania okien w doskonałym stanie. Mycie jest łatwe i nie wymaga szczególnych wysiłków. Nie wymagają także ochronnego malowania ram ani zabezpieczania przed zróżnicowanymi warunkami. Wszelkie zabiegi ograniczają się do mycia szyb oraz utrzymania dobrego funkcjonowania uszczelek i okuć.
 6. prosta regulacja
  Okna plastikowe mają prosty mechanizm regulacji. Dotyczy to zarówno sytuacji, gdy okno nieco obniży się względem ramy, jak i w przypadku docisku skrzydła do ramy. Wystarczy przekręcić rolki mimośrodowe. Zajmuje to kilkanaście minut.

Okna PCV do każdego wnętrza

Okna PCV sprawdzą się zarówno jako zwykłe okna ścienne, małe świetliki, unikatowe okna mansardowe, czy ogromne okna tarasowe. Można je wykonać również w dowolnym kształcie. Okna drewniane nie mają aż tylu możliwości.

http://www.thermofasada.pl

Tego typu okna to doskonały wybór, który sprawdzi się w każdym wnętrzu i zadowoli każdego właściciela domu.