Lampy kryształowe – klasyka w najlepszym wydaniu

Z całą pewnością lampy kryształowe należą do tych, które robią największe wrażenie. Setki mieniących się kryształków kojarzy się z bogactwem i dobrobytem. Nie muszą jednak znajdować się one wyłącznie w pełnych przepychu domkach i apartamentach. Równie dobrze mogą być akcentem dekoracyjnym i wyróżniającym w nowoczesnym lecz minimalistycznym wnętrzu.

Choć niektórym może się wydawać, że cena lampy kryształowej musi być zawrotna, to wcale nie musi to być prawdą. Ale być może są tacy, którzy właśnie wyposażają swój salon w tak efektowną lampę, aby wzbudzić wśród gości domysły o tym, że dobrze mu się powodzi. Prawda jednak jest taka, że lampy z prawdziwymi kryształami faktycznie są wartościowe i ich cena sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy. Jednak większość modeli, jakie spotkamy w domach znajomych to imitacja kryształów, a takie lampy może dostać niemal w każdym sklepie, ponieważ stać na nie każdego. Tak więc koszt może być niewielki a wrażenie ogromne.

Wiszące lampy kryształowe

Wiszący w centralnym miejscu salonu kryształowy żyrandol będzie przyciągał wzrok gości i dodawał pomieszczeniu szyku oraz elegancji. Prezentuje się pięknie zarówno w dzień, kiedy odbija promienie słoneczne, skrząc się tysiącami barw, jak również nocą. Często wykorzystywany jest w nowoczesnych salonach, aranżowanych na styl glamour. Do większości modeli można wkręcać żarówki o dowolnej mocy, dzięki czemu możemy zbudować w salonie nastrój lub też otrzymać główne źródło światła.

Plafony i kryształowe lampy stojące

Alternatywą dla kryształowego żyrandola jest plafon. Zwykle zbudowany on jest ze szkiełek czyli kryształków oraz metalu. To połączenie sprawia, że otrzymujemy zapierający dech w piersiach produkt. Jeżeli salon, który urządzamy jest duży, to plafon możne stanowić piękne połączenie z kryształowym żyrandolem. Decydując się na lampy kryształowe nowoczesne stojące, mamy do wyboru podłogowe i stołowe. Obydwa modele nadają salonowi nowoczesnego i eleganckiego stylu podkreślającego majętność. To, na którą opcję się zdecydujemy zależy wyłącznie od gustu i wizji aranżacji wnętrza.