Jak urządzić biuro w domu?

Coraz więcej osób pracuje w domu – i nie chodzi tutaj tylko o pracę zdalną, która w ostatnim czasie stała się bardzo popularna. Często prowadząc własną działalność, musimy zaaranżować jedno z pomieszczeń na nasze biuro albo wydzielić część jednego pokoju na naszą „przestrzeń roboczą”. Jak zrobić to sprawnie i tak, by biuro było nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne? Czy zadbać w nim na przykład o dekoracje takie jak obraz malowany płótnie? Czy postawić raczej na całkowitą ascezę i zadbać tylko o to, co potrzebne?

FUNKCJONALNOŚĆ BIURA…

Przydomowe” biuro powinno być przede wszystkim funkcjonalne, czyli wygodne w użytkowaniu. Dlatego tez podstawą jest, by zmieścić w nim to, co jest nam niezbędne do pracy, byśmy nie musieli niepotrzebnie biura opuszczać. Przede wszystkim musimy zadbać o wygodny, ergonomiczny fotel, który zapewni nam wygodę podczas długiego siedzenia (musi mieć regulowaną wysokość siedziska, oparcia i podłokietników). Nie ma co się łudzić, że o nasz kręgosłup zadba zwykłe krzesło. Tak samo powinno funkcjonować biurko. Jeśli pracujemy na komputerze, wysokość mebla powinna być tak dobrana, aby wygodnie patrzyło nam się w monitor (jego wysokość to od 73 do 75 centymetrów, a długość blatu powinna wynosić od 120 do 160 centymetrów). Poza tym koniecznie trzeba zadbać o dostęp do naturalnego światła – z tego też powodu dobrze jest biurko umieścić blisko okna.

I ESTETYKA

Praca pracą, ale nawet gdy nasze biuro jest w domu, potrzebne są przerwy. Dlatego też, gdy oderwiemy od monitora wzrok, warto zawiesić go na czymś ciekawym. Taki na pewno będzie obraz malowany na płótnie. Taka ozdoba na ścianę doda charakteru wystrojowi naszego biura, a także sprawi, że będzie nam się przyjemnie spędzać w nim czas. Obraz malowany na płótnie nie jest dużym wydatkiem, dlatego warto się na niego zdecydować jako na element wyposażenia. Poza tym bogata kolorystyka i wielość motywów sprawią, że takie obrazy łatwo dobrać do wystroju wnętrza i naszego gustu.