Jak skutecznie odstraszyć kuny?

W pobliżu Twojego domu grasuje kuna i sieje spustoszenie? A być może kuna przegryzła instalację elektryczną w samochodzie? Trzeba stanowczo coś z tym zrobić. Na szczęście na rynku mamy do dyspozycji odstraszacze na kuny. Z naszego artykułu dowiesz się jakie odstraszacze są skuteczne na kuny. Zapraszamy!

Jak pozbyć się kuny?

Demolka w garażu, w piwnicy, hałas, pogryzione meble i kable to tylko niektóre skutki wizyty kuny. Dlatego, warto od razu reagować, aby nigdy więcej nie narażać się na niepotrzebne koszty wynikające z działalności kuny. Z pewnością przyda się pułapka na kuny. 

Jeśli mieszkasz blisko lasu lub terenów zielonych to z pewnością w którymś momencie odwiedzi Cię kuna. Jak pozbyć się skutecznie kuny? Za sprawą odstraszacza, który go nabyć w specjalnych sklepach tj. Media Sklep. W takim sklepie możemy zakupić elektroniczny odstraszacz kun lub klatkę z zapadką. Zarówno pierwszy, jak i drugi produkt skutecznie schwytają i przestraszą kunę. Kuny bardzo często szukają swojego legowiska blisko izolacji dachowej i szukają ciepła. Z tego względu przecinają kable między innymi w samochodach i piwnicach. 

Zakup odstraszasz na kuny

Zakupując w dedykowanym sklepie tj. Media Sklep żywołapkę na kuny, możesz być pewny pozbycia się problemu. To klatka, do której zwabiana jest zwierzyna. Następnie pod wpływem szarpnięcia uruchamiany jest mechanizm zatrzaskujący klatkę. Schwytaną kunę w klatce możemy humanitarnie przenieść daleko od naszego miejsca zamieszkania. Na rynku jest dostępny również odstraszasz, emitujący fale ultradźwiękowe. Fale, które docierają do kuny, tworzą niesamowity dyskomfort, powodujący, że zwierzę zacznie uciekać. Jednocześnie ultradźwięki nie są słyszalne dla człowieka, a także nie wpływają negatywnie na sprzęt RTV oraz AGD. Ogromną zaletą takiego odstraszacza jest duży zasięg, który wynosi aż 180 metrów. Stawiając zatem taki odstraszacz na ogrodzie, możemy być pewni, że na nasze podwórko nie wtargnie żadna kuna. Fale dźwiękowe przenikają nawet przez ściany!