Gdy twoje dziecko dorasta – sposoby na zmianę aranżacji pokoju

Dorastanie i wkraczanie dziecka w okres dojrzewania to dla każdego rodzica duże wyzwanie. Nastolatek zaczyna chodzić własnymi ścieżkami, przeżywa pierwsze miłości, zaczyna mieć swoje tajemnice i tak jak zmienia się on sam, pragnie też zmiany w swoim pokoju. Dziecięcą jeszcze aranżację chce zamienić na bardziej dorosłą, młodzieżową. I tutaj pojawia się wyzwanie dla rodziców: w co zainwestować, jakie dodatki i oświetlenia wybrać, aby spełniały wymagania dziecka, a jednocześnie były funkcjonalne?

Wiek nastoletni charakteryzuje się tym, że młodzież wyrabia swój gust, eksperymentuje, ale też często zmienia zdanie i upodobania. Dlatego nie warto tracić fortuny na urządzanie wnętrza, ponieważ bardzo możliwe, że za kilka miesięcy dziecko przyjdzie i powie, że niedawno urządzony pokój nie spełnia już jego wymogów i teraz pragnie czegoś innego. Dlatego postawmy na zmiany tanim kosztem. Zmiana koloru ścian, inne ustawienie mebli i zakup nowych poduszek czy oświetlenia, sprawią, że wnętrze nabierze zupełnie innego wyglądu.

Wystrój młodzieżowy

W ostatnim czasie bardzo modne stały się fototapety, dzięki którym nastolatek może mieć w swoim pokoju dowolny motyw i to za niewielkie pieniądze. Duże, widoczne zmiany da nam też zakup nowego oświetlenia. Obecnie lampy młodzieżowe dostępne są w przeróżnych wersjach, a ich oferta jest bardzo szeroka. I tak dostaniemy lampy w kształcie piłki, kwiatów, kolorowych kul, balonów, żarówek, kostek do gry itp. Każdy młodzieniec z pewnością wybierze coś, co przypadnie mu do gustu i sprawi, że jego dotychczasowy pokój stanie się bardziej nowoczesny, dzięki czemu z dumą będzie mógł zapraszać do niego znajomych. Efektowe z pewnością będzie też użycie kolorowych taśm LED, którymi można np. podświetlić półki na książki. Wybierając ten typ oświetlenia, można zdecydować się na jeden konkretny kolor lub kupić taśmę, która świeci na różne kolory, które możemy zmieniać w zależności od nastroju. Wystarczy, że będziemy mieli pod ręką pilot i sterowali nim zmianę barw.