Czy odkurzacz centralny to dobry wybór dla alergika?

Jak wykazują liczne badania, przeprowadzane każdego roku na terenie naszego kraju, aż 40 procent Polaków należy do grupy alergików. Dotyczy to w szczególności mieszkańców dużych, rozwijających się miast, w których zanieczyszczenie powietrza jest znacznie wyższe, niż w mniejszych miejscowościach. Z tego też powodu, warto jest zadbać o to, aby nasz dom gwarantował nam możliwość oddychania czystym powietrzem. Poszukując niezawodnego odkurzacza dla alergika, coraz częściej stykamy się ostatnimi czasy z pojęciem odkurzacza centralnego. I chociaż urządzenia tego typu w dalszym ciągu uchodzą w Polsce za pewną niszę, ich przydatność dostrzega rosnąca z każdym rokiem liczba użytkowników. W niniejszym artykule opowiemy, czy odkurzacze centralne faktycznie są dobrym rozwiązaniem dla osób uczulonych.

 

 

  • Dlaczego odpowiedni odkurzacz dla alergika jest tak istotny?

 

Głównym problemem zwykłych odkurzaczy jest tzw. reemisja kurzu, czyli ponowne wydmuchiwanie zasysanego powietrza na zewnątrz. I chociaż standardem rynkowym są obecnie urządzenia, wyposażone w specjalne filtry, rozwiązanie to nie gwarantuje nam stuprocentowego usunięcia wszystkich drobnoustrojów z powietrza. Odpowiedni odkurzacz dla alergika musi być w stanie zniwelować poziom alergenów wewnątrz domu, aby zapobiec dusznościom i innym objawom uczulenia. Modele centralne, ze względu na nowoczesny charakter swojego działania, zapobiegają temu problemowi, czyniąc nasz dom nie tylko czystszym, ale też bezpieczniejszym.

 

 

  • Najskuteczniejszy, centralny odkurzacz dla alergika

 

Ponieważ odkurzacz centralny jest montowany w miejscu oddalonym od najczęściej odwiedzanych pomieszczeń, nasz organizm nie jest narażony na bliski kontakt z alergenami. Za najlepszy odkurzacz dla alergika pośród modeli centralnych uchodzi obecnie wariant wodny. Zasysane nieczystości trafiają w nim bowiem do specjalnego zbiornika, wypełnionego wodą. Jest on połączony z kanalizacją, odprowadzając brudną wodę na bieżąco. Zbiornik odkurzacza wymaga od nas jedynie regularnego czyszczenia, zaś powietrze, wydostające się podczas odkurzania, jest nawilżone. Dzięki temu, osoby uczulone bardzo szybko zaczną odczuwać znaczną poprawę swojego samopoczucia.