Blat kuchenny orzech

Blat kuchenny orzech

Blaty kuchenne wykonane z niecodziennych  tworzyw, robią w ostatnim czasie furorę. Bardzo wiele osób decyduje się na wyłożenie blatu na szafki, nie tylko wykonanego z marmuru, granitu czy innego kamienia naturalnego, ale także z drzewa. Blaty orzech to świetny wybór dla osób, które cenią sobie piękne drewniane wykończenia, a także chcą postawić na typowe solidne zabezpieczenie kuchenne. Co można jeszcze powiedzieć o tych w blatach? Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ciekawy kolor

Blaty orzech, czyli wykonane z drewna orzecha to świetna propozycja dla osób, które chcą urządzić kuchnię w nieco ciemniejszych barwach. Blaty te są zwykle w kolorach brązowych, ciemnoczerwonych, dzięki czemu pięknie komponują się zarówno z minimalistycznymi wnętrzami, jak i tradycyjnymi wykończeniami. Trzeba dodać, że orzech jest naprawdę świetnym drzewem, które bardzo dobrze sprawdza się do tego typu wykończeń, jest solidny nie wygina się, nie jest zbyt giętki, dlatego można stworzyć z niego naprawdę imponująco kompozycję.

Estetyka

Drewniane blaty są świetne dla tych osób, dla których liczą się estetyczne wykończenie. Marmur, czy granit nie zawsze dobrze komponuje się z każdym rodzajem wnętrz. Drewniane blaty, czy blat orzech możecie położyć praktycznie wszędzie, w każdym rodzaju domu będzie pasować zarówno do nowoczesnych wykończeń, jak i tradycyjnych.

Impregnacja blatu orzech

To, o czym jedynie trzeba pamiętać, to fakt, że tego typu blaty wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Warto zaolejować blaty lakierobejcą lub olejem do drewna, dzięki temu z pewnością posłuży Wam przez najbliższe 2 lata. Impregnacja powinna oczywiście odbywać się regularnie, gdyż blat orzech wymaga nieco poświęcenia.

Gdzie szukać zatem odpowiednich produktów? Jeśli zajrzyjcie na stronę sklepu internetowego:  z pewnością znajdziecie tam bardzo wiele blatów drewnianych, nie tylko wykonanych z drewna orzecha, ale także wiele innych. Jeśli macie pytania, doradcy z pewnością udzielą Wam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was kwestie. W sklepie tym możecie znaleźć  bardzo dużo preparatów do impregnacji, dla których warto skorzystać z takiej opcji.