Tanie meble kuchenne na wymiar

Tanie meble kuchenne – czy muszą być brzydkie i niemodne? Okazuje się, że wcale nie trzeba wydać wszystkich oszczędności, by kupić oryginalne i dobrej jakości meble na miarę.

Wyposażenie kuchni to zawsze jedna z najdroższych pozycji w budżecie, gdy wyposażamy nowe mieszkanie lub remontujemy stary dom. Krocie kosztuje nie tylko sprzęt gospodarstwa domowego taki jak lodówka czy piekarnik.

Nawet tanie meble kuchenne nie są wcale takie tanie

Jednym z najbardziej kosztownych elementów wyposażenia są meble. Wielu z nas chętnie kupiłoby tanie meble kuchenne, ale skąd je wziąć. Tanie meble kuchenne kojarzą się nam na ogół z wątpliwej jakości szafkami oferowanymi przez duże sieci sklepów budowlanych czy meblarskich. Wykonane, z mogącej budzić wątpliwości słabej jakości płyty wiórowej nie są ani estetyczne, ani warte swej ceny. Tanie meble kuchenne z marketu mogą nam przysporzyć sporo kłopotu. Pamiętajmy, że każda kuchnia jest inna. Różne wymiary oraz kształt pomieszczenia rzadko dają się dopasować do standardowej taniej kuchni.

Tanie meble kuchenne z marketu, czyli początek kłopotów

Musimy się więc przygotować, że równie tani co kuchnia będzie efekt wizualny już po jej montażu. Musielibyśmy dysponować wyjątkowo dużym szczęściem, by okazało się, że tanie meble kuchenne będą akurat takich wymiarów, że zagospodarujemy nimi np. całą ścianę i nie zostanie nigdzie wolna przestrzeń, w którą już nic nie wstawimy. Nim jednak przystąpimy do montażu szafek przygotujmy się na wielogodzinne skręcanie mebli. Tanie meble kuchenne, choć w markecie oglądaliśmy je całe i zmontowane przyjadą do nas w formie klepek do samodzielnego montażu. Warto wiec wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia takie jak wiertarka, wkrętarka, najlepiej bezprzewodowa oraz śrubokręt i młotek.

Instrukcja do podstawa

Teraz wystarczy tylko modlić się o to by dołączona do tanich mebli kuchennych instrukcja była wystarczająco przejrzysta. Nie należy mieć też do samego siebie pretensji, jeśli któryś z elementów tanich mebli kuchennych połączymy z innym omyłkowo. Za pierwszym razem to wcale nierzadki przypadek i zdarza się niemal wszystkim. Najwięcej trudności przysporzy nam jednak zapewne przymocowanie wiszących szafek do ściany. Warto poszukać w internecie filmików z poradami. To wcale nie takie łatwe i finalnie okazać się może, że szafki nie wiszą równo. Przed wieszaniem szafek koniecznie trzeba sobie zorganizować kogoś do pomocy. W pojedynkę nie damy radę, nawet jeśli jesteśmy najsilniejsi w naszym klubie fitness.