Powrót do natury, czyli drewno w Twoim domu

Przez pewien czas drewniane meble wcale nie były zbyt pożądane w ramach wystroju domów i mieszkań. Wręcz przeciwnie, zachwycaliśmy się sklejką, plastikiem, metalowym wykończeniem czy nowoczesnymi panelami i płytkami. Obecnie jednak coraz więcej osób docenia właściwości i ponadczasowy wygląd drewna. Drewniana podłoga uznawana jest za niemal idealną, choć nie każdy może sobie na nią pozwolić, zwłaszcza jeśli nie planuje w najbliższym czasie generalnego remontu.

Drewniane meble – pomysł na najmodniejszy wystrój

Drewniane meble odzyskały swoją popularność: coraz więcej osób chce mieć w swoim salonie drewniany stół, porządną drewnianą komodę w sypialni oraz wygodne drewniane biurko. Designerskie meble z drewna w nowoczesnym stylu bywają jednak dość drogie.

Z jednej strony jest to jakość, która posłuży Ci przez długie lata i dobra inwestycja, z drugiej – zakup całego kompletu może być zbyt dużym wydatkiem. Poszukaj mebli na aukcjach internetowych i grupach sąsiedzkich; czasem można znaleźć na nich prawdziwe perełki, które wymagają tylko odświeżenia. Poprzez polakierowanie regału, krzeseł czy stołu możesz nadać meblom nowego charakteru. Takie meble będą także oryginalne – nikt ze znajomych nie będzie posiadał podobnego wyposażenia.

Możesz także zdecydować się na niewielkie elementy wyposażenia z drewna. Wieszak do przedpokoju czy niewielki stołeczek do zakładania butów są stosunkowo niedrogie, a przy tym funkcjonalne.

Drewniane akcesoria – modne i stylowe

Akcesoria wykonane z drewna cieszą się coraz większym wzięciem; drewniane ramki na zdjęcia wypierają metaloplastykę, a szklane i designerskie figurki wymieniamy na te wykonane z naturalnych materiałów.

Możesz wprowadzić trochę drewnianych akcentów poprzez wybór lustra w drewnianej ramie, zegara z ciekawym wykończeniem czy skrzynki lub szkatułki z jasnego drewna – świetnie sprawdzą się jako pojemniki do przechowywania w kuchni czy skrytki na kosmetyki lub biżuterię. Co ciekawe, drewniane akcenty coraz częściej pojawiają się także w łazienkach.