Postaw na róż!

Róż to kolor, którego nie powinniśmy nadużywać we wnętrzach, ale w małych dawkach może przyczynić się do tego, że nasze mieszkanie będzie oryginalne i zachwycające. 

Od jasnego do ciemnego

Kolor różowy ma bardzo wiele odcieni – od bardzo jasnych po bardzo ciemne. Zestawiając je ze sobą możemy uzyskać nową jakość i niespotykany efekt. Kolor ten ma wielu zwolenników, a umiejętnie zastosowany może przekonać do siebie nawet tych, którzy go nie lubią. We wnętrzach można róż stosować na różne sposoby. Róż może być obecny w dodatkach, ale także na ścianach. Od pewnego czasu trwa moda na malowanie jednej ściany w odmiennym kolorze niż pozostałe i to właśnie może być miejsce na pudrowy czy cukierkowy róż. Jeżeli zdecydujemy się na ten zabieg w sypialni, to na tle takiej ściany pięknie prezentować się będzie łóżko tapicerowane białe 160×200. Taka aranżacja to doskonały pomysł na urządzenie wnętrza w stylu retro, vintage czy glamour. Są to style, które ze względu na swoją wytworność cenione są przede wszystkim przez kobiety. Dobrze widziane będą w takiej sypialni także motywy roślinne i połyskliwe, dekoracyjne tkaniny.

Nie tylko dla kobiet

Różu nie powinni jednak bać się także mężczyźni. Może on bowiem przełamać surowe industrialne wnętrze i być zaskakującym elementem wyposażenia takiego mieszkania. Wbrew pozorom, kolor różowy doskonale się komponuje z takimi materiałami jak beton, metal czy szkło. Łóżko tapicerowane 160×200 różowe ustawione na tle ściany z betonu architektonicznego czy cegły to świetny pomysł na urządzenie designerskiego wnętrza, które wzbudzi zachwyt u każdego. Najciekawszy efekt da różowe łóżko z pikowanym, stylizowanym zagłówkiem, który będzie kontrastował z prostotą wnętrza i surową kolorystyką wnętrza. Róż nie jest kolorem, który do wszystkiego pasuje, ale właśnie dzięki temu pozwala puścić wodze fantazji. Łóżko w kolorze brudnego różu, a do tego czerwona pościel. to z pewnością rozwiązanie niebanalne i interesujące. Nie bójmy się różowych mebli tapicerowanych – to prosty sposób na to, aby mieszkać nie tylko ładnie, ale też oryginalnie.