Płyty indukcyjne do zabudowy – idealne do nowoczesnej kuchni

Urządzenie kuchni to prawdopodobnie jedno z największych wyzwań w domu. Chodzi przecież nie tylko o wybór stylu, w jakim chcemy wykończyć pomieszczenie, ale także zakup odpowiedniego sprzętu. Jeśli zależy nam na nowoczesnej kuchni warto postawić na płyty indukcyjne do zabudowy. Cieszą się one coraz większą popularnością, lecz nie ma w tym nic zaskakującego biorąc pod uwagę ich szerokie zalety.

Jak działają płyty indukcyjne?

 

W ostatnim czasie płyty indukcyjne do zabudowy zaczęły się pojawiać w coraz większej liczbie polskich mieszkań. Jednak czym one tak naprawdę są i jak działają? Tego rodzaju płyta działa dzięki indukcji elektromagnetycznej. Po położeniu na niej ferromagnetycznego naczynia między nim a płytą wytwarzane jest pole elektromagnetyczne. To z kolei powoduje powstawanie prądów wirowych na dnie danego naczynia, co z kolei prowadzi do jego nagrzania. Samo nagrzanie płyty jest z kolei efektem wtórnym – płyta nagrzewa się od ciepłego dna garnka.

 

Dlaczego warto postawić na płyty indukcyjne do zabudowy?

 

Decydując się na płyty indukcyjne do zabudowy szybko dostrzeżemy ich zalety. Przede wszystkim w porównaniu do zwykłej płyty elektrycznej, zauważymy oszczędność energii. Płyta indukcyjna nagrzewa się jedynie, kiedy postawione jest na niej jakieś naczynie. Co więcej, płyta indukcyjna rozpoznaje wielkość naczynia i dostosowuje swoje pole powierzchni grzania do wielkości naczynia.

 

Nowoczesna technologia, która charakteryzuje płyty indukcyjne do zabudowy, sprawia także, że są one bezpiecznym rozwiązaniem, które zdecydowanie bardziej pozwala nam uniknąć np. oparzeń. Wielką zaletą jest także szybki czas nagrzewania się naczynia, a co za tym idzie również szybki czas gotowania i przyrządzania potraw. Co więcej, płyty indukcyjne do zabudowy są także o wiele prostsze w utrzymaniu czystości. Zapewne każdy z nas niejednokrotnie spędził równie dużo czasu na sprzątaniu po gotowaniu. Dzięki zastosowaniu płyty indukcyjnej sprzątanie stanie się o wiele szybsze i prostsze.