O czym powinniśmy pamiętać, kupując uszczelki prysznicowe?

Kabiny prysznicowe to rozwiązanie, które na dobre zadomowiło się w naszych łazienkach. Trudno jest się temu zresztą dziwić – nasz styl życia obfituje w dzisiejszych czasach w spore dozy pośpiechu, przez które trudno jest znaleźć czas na relaksujące wylegiwanie się w wannie. Oprócz możliwości szybszej kąpieli, kabiny prysznicowe oferują również możliwość lepszego zagospodarowania wolnej przestrzeni. Z kolei w przypadku montażu modelu o niskim progu, możemy znacząco ułatwić wzięcie prysznica seniorom oraz osobom niepełnosprawnym. Pamiętajmy jednak o uszczelkach do kabin prysznicowych. Te niepozorne elementy odgrywają bowiem kluczową rolę w funkcjonalności kabiny, zapobiegając zalewaniu łazienkowej podłogi. W momencie ich zużycia, konieczny jest możliwie najszybszy zakup nowych uszczelek. W niniejszym artykule opowiemy, na co powinna zwrócić uwagę każda osoba, wybierająca się do sklepu.

Uszczelka a kabina prysznicowa

Pamiętajmy, że, podobnie jak wiele innych elementów, także i uszczelki do kabin prysznicowych powinny być dostosowane do miejsca montażu. Zależnie od tego, czy nasza kabina ma konstrukcję prostą lub półokrągłą, konieczny będzie tu zakup innego modelu uszczelki. Nie bez znaczenia jest tu także grubość szkła. Nie bez znaczenia są tu także wymiary – uszczelka boczna będzie bowiem wyglądać nieco inaczej od elementu, montowanego przy drzwiach kabiny, Z tego też powodu, jeszcze przed wybraniem się do sklepu powinniśmy zmierzyć dokładnie wielkość szczeliny, dzielącej drzwi i brodzik.

Gdzie kupimy dobre uszczelki prysznicowe?

Poszukując niezawodnych uszczelek do kabin prysznicowych, unikajmy internetowych aukcji oraz elementów tanich, pozbawionych nierzadko informacji, związanych z ich producentem. Zamiast tego, warto zapoznać się z ofertami rodzimych producentów, takich jak marka SISO, działająca na polskim rynku już od 1989 roku. Unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek, związanych przeważnie z nieprawidłowymi wymiarami uszczelki lub jej ciągłym przeciekaniem. Oferty renomowanych marek to także możliwość zakupu innych akcesoriów łazienkowych, odznaczających się równie wysoką jakością wykonania.