Na co zwrócić uwagę, kupując klimatyzator do sypialni?

Większość z nas lubi letni okres z uwagi przyjemną pogodę, pozwalającą korzystać z życia. Jednak czasami się zdarza, że temperatury sięgają 30 stopni Celsjusza, powodując, że w domach temperatura nie pozwala normalnie funkcjonować — przykładowo w nagrzanej sypialni można mieć problemy ze snem. W takich sytuacjach warto wziąć pod uwagę kupno klimatyzatora.  

Klimatyzator do sypialni o odpowiedniej mocy

Rynek HVAC oferuje wiele rozwiązań chłodniczych do domów w zabudowie wielorodzinnej oraz jednorodzinnej. Wybierając na przykład klimatyzator do sypialni lub salonu, trzeba uwzględnić moc chłodniczą. To parametr niezwykle ważny, który determinuje wydajność urządzenia oraz jego zdolność do dostarczenia odpowiedniego chłodu do naszych potrzeb. 

Decyzja o zakupie konkretnego modelu klimatyzatora do swojego domu powinna być podyktowana wcześniejszymi obliczeniami specjalisty uwzględniającymi np. siłę nasłoneczniania czy liczbę domowników. 

Klimatyzator do sypialni typu split czy split przenośny?

Jeśli cenimy sobie wydajność, która pozwala na odpowiedni chłód w sypialni najlepiej wybrać klimatyzator split. To urządzenie stacjonarne, montowane na ścianie lub suficie. Kupując taki typ urządzenia, trzeba się liczyć z koniecznością poniesienia znacznych wydatków związanych z montażem. 

Ciekawą alternatywą jest klimatyzator do sypialni split przenośny, który obniża koszty montażu, ponieważ takie urządzenie możemy zainstalować sami. Klimatyzatory przenośne są rekomendowane zwłaszcza do mieszkań w zabudowie wielorodzinnej, natomiast tradycyjne splity najlepiej spełniają swoją funkcję w domach jednorodzinnych.