Łóżko tapicerowane 140×200 ciemnoszare, czy sypialnia w ciemnych kolorach to dobry pomysł?

Łóżko tapicerowane 140×200 ciemnoszare to podstawowy element wyposażenia sypialni w stylu klasycznym. Zwykle urządzając sypialnię, staramy się dobrać do łóżka każdy szczegół. Począwszy od koloru ścian poprzez dodatki aranżacyjne na firnach, zasłonach i świetle skończywszy. Ważne jest, aby w trakcie aranżacji wnętrza nie przesadzić z ilością wprowadzonych do pomieszczenia barw.

Jakie kolory pasują do ciemnoszarego łóżka tapicerowanego 140×200?

W przypadku sypialń, projektanci wnętrz zgodnie twierdzą, że najmodniejszymi kolorami ścian są biały, niebieski, zielony, fioletowy, szary i różowy. Biorąc pod uwagę fakt, iż sypialnia powinna dawać od wejścia wytchnienie, szarości na ścianach prezentują się idealnie. W przypadku ciemnoszarego łóżka tapicerowanego 140×200 można malować ściany i w jasnych odcieniach szarości i w chłodnych barwach. Gdy zdecydujemy się na ciemne kolory ścian, jak niebiesko-szary czy grafitowy, dobrze jest pomalować ściany w dwóch kolorach: ciemnym podkreślić ścianę, przy której stoi łóżko tapicerowane 140×200 ciemnoszare a jasnym potraktować resztę ścian. Co do kolorów narzuty czy poduszek można z powodzeniem postawić na biel, poduszki i narzuty dwukolorowe, czy jasne kolory ziemi.

Czy ciemna sypialnia z łóżkiem tapicerowanym 140×200 ciemnoszarym może być przytulna?

Jak najbardziej tak. Efekt ten pomogą uzyskać odpowiednio dobrane faktury materiałów. Żeby ożywić ciemny kolor ścian i łóżka dobrze jest postawić na jasne meble np. białe w odcieniu drewna, czy też delikatne firany i puszysty czarny dywan. Obecnie szary kolor nie jest już kojarzony ze smutkiem i melancholią a elegancją i poczuciem dobrego smaku. Zatem zastanawiając się nad tym, czy łóżko tapicerowane 140×200 ciemnoszare pozwoli stworzyć przytulną sypialnię, możesz spać spokojnie… Sypialnia w odcieniach szarości z pewnością taka będzie.