Łazienka z prysznicem

Urządzanie łazienki to bardzo trudne zadanie, ponieważ często szuka się rozwiązań nowoczesnych, które jednocześnie nie przestaną być modne przez kolejnych kilka lat. Jeszcze trudniejszym zadaniem jest planowanie małego pomieszczenia, w którym każdy metr kwadratowy powierzchni musi być dobrze zagospodarowany. Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań dla małych łazienek, dzięki czemu wybór odpowiedniej armatury z roku na rok staje się coraz większy.

Rozwiązania dla małych łazienek

Oczywiste jest to, że najwięcej miejsca w łazience zajmuje wanna i prysznic. Musząc wybierać pomiędzy nimi, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa. Jeszcze do niedawna, na rynku istniało bardzo niewiele wzorów kabin prysznicowych, przez co ich wybór był bardzo ograniczony. Obecnie poza kształtem kabiny, wybrać można każdy jej element, od brodzika, przez drzwi, do baterii prysznicowej i najmniejszych niewidocznych detali. 

Drzwi prysznicowe

Dla zaoszczędzenia miejsca w niewielkiej łazience warto skupić się na wybraniu odpowiednich drzwi pod prysznic. Ciekawym rozwiązaniem są składane drzwi pod prysznic, które nie tylko zajmują mniej miejsca, ale są również stylowym elementem wystroju łazienki. Poprzez zamieszczenie takich drzwi, łazienka wzbogaci się o kolejny element dekoracyjny, który przykuje wzrok każdego odwiedzającego. W małej łazience nie ma zbyt dużo przestrzeni na ozdoby, dlatego warto zadbać o to, aby nawet podstawowa armatura była estetyczna i stylowa.  

Dodatki do kabiny prysznicowej

Przez przeszklone drzwi kabiny, detalem rzucającym się w oczy i tworzącym wystrój wnętrza jest bateria prysznicowa. Warto poświęcić więcej czasu na wybór tej części, ponieważ taki szczegół może bardzo zmienić wystrój całej aranżacji. Deszczownica ścienna zamontowana w kabinie prysznicowej podkreśli nietuzinkowy styl każdego wystroju. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w tradycyjnej, minimalistycznej łazience jak i nowocześnie urządzonym wnętrzu.