Lampa podłogowa w dwóch odsłonach

Lampa podłogowa stanowi bardzo ciekawy i funkcjonalny element wystroju wnętrza. Wielki asortyment tych dodatków sprawia, że z łatwością możemy wybrać lampę dopasowaną do wystroju naszego wnętrza. Prezentujemy dwie propozycje aranżacji wnętrza, w których lampa podłogowa odgrywa ważną, a nawet centralną rolę.

Lampa podłogowa może przybierać najróżniejsze formy. W sklepach znajdziemy zarówno lampy w stylu klasycznym, jak i lampy nowoczesne, designerskie i vintage.

Lampa podłogowa w roli głównej

Lampa podłogowa jako elementy wystroju wnętrza, zajmują dość dużo miejsca w przestrzeni mieszkalnej. Jeśli do tego wyróżniają się formą, mogą zdominować pozostałe elementy wystroju wnętrza, przyćmić je swoim efektownym wyglądem. Przykładem niech będzie lampa podłogowa Azzardo Toma Floor BP-8055-BK. To lampa typowo designerska, efektowna, oryginalna, o wyrazistym charakterze. Wielka okrągła czasza przywodzi na myśl kosmos, urządzenia astronomiczne, literaturę SF. W pomieszczeniu z pewnością zdominuje przestrzeń i z trudem będzie radzić sobie z konkurencją. Pozostałe elementy wyposażenia wnętrza powinny być wybrane z dużą starannością – podobnie, jak nasza lampa podłogowa, nowoczesne w charakterze, designerskie, o geometrycznych kształtach. Linie proste lub łuki będą najlepszym uzupełnieniem całości.

Lampa podłogowa – atrakcyjny dodatek

Lampa podłogowa to jeden z tych elementów wnętrza, którego trudno nie zauważyć. Najczęściej ma dość duże gabaryty, przyciąga wzrok, ponieważ emituje światło. Dobierając ją do wnętrza powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, by jak najlepiej wzbogacała całość swoją formą. Do wnętrza w stylu boho albo art deco idealnie nadawać się będzie lampa podłogowa Italux Astra BK. Frędzle z kryształów i fałdowany nadają lampie oryginalny, stylowy wygląd, z pewnością trudno będzie przejść obojętnie. Doskonale sprawdzi się we wnętrzach w stylu boho, aranżowanych w oparciu o łączenie ze sobą stylów, kolorów i wzorów. Doskonale sprawdzi się we wnętrzach w stylu art deco, które wyróżniają się dyskretną elegancją. geometrią i funkcjonalnością form.