Idealna szafa do przedpokoju lub wiatrołapu

Szafa w przedpokoju lub w wiatrołapie to mebel niezbędny, gdyż właśnie  w niej wieszamy kurtki, czapki, buty, a nawet różnego rodzaju przedmioty gospodarcze oraz walizki. Jako, że jest to pomieszczenie, do którego wchodzimy po przekroczeniu drzwi, zależy nam, by była pojemna i estetyczna. Najlepiej sprawdza się tu szafa z lustrem. Do dziś najczęściej spotykanym wariantem jest tzw. szafa typu komandor z przesuwanymi drzwiami. 

 

Szafa z lustrem – praktyczna i elegancka

 

Szafa z lustrem to najbardziej popularna szafa do przedpokoju. Jest nowoczesna, elegancka i łączy dwie najważniejsze funkcje: możliwość przechowywania oraz przejrzenia się przed wyjściem z domu. W przypadku, gdy nie ma miejsca na zawieszenie osobnego lustra na ścianie, to rozwiązanie jest idealne! Poza tym lustra zawsze optycznie powiększają przestrzeń, więc duże drzwi z odbijającą światło powierzchnią sprawią, że nawet małe pomieszczenie wyda się znacznie większe. Godne uwagi jest również możliwość dopasowania mebla do wielkości przedpokoju lub wiatrołapu: szafa 80 – tka doskonała do małych przestrzeni, szafa 120 oraz szafa 160 znajdą miejsce w większych pomieszczeniach.

 

Szafa z siedziskiem – dwa w jednym

 

Szafa z siedziskiem to coraz bardziej popularne rozwiązanie do wiatrołapów. Poza opcją przechowywania posiada bowiem wbudowane miejsce do siedzenia. Ułatwia ono ubieranie się i rozbieranie, gdy trzeba założyć lub zdjąć buty. Tego typu szafa może być nie tylko funkcjonalna, ale także bardzo stylowa – szczególnie, gdy dobierze się ją kolorystycznie do pomieszczenia, a na ścianie zawiesi duże lustro. Szafa 80 – tka z siedziskiem występuje bardzo często również w wersji przeznaczonej na buty. Bardzo elegancko wygląda szafa 120, gdzie nad częścią z siedziskiem mamy wieszaki na kurtki, zaś druga to zamykana szafa z lustrem. Podobna wersja trzy w jednym występuje w wariancie szafa 160 z lustrem oraz siedziskiem. 

 

Szafa typu komandor – modna i niezawodna

 

Szafa typu komandor od 20 lat kojarzy się z typowym meblem do przedpokoju. Jest to szafa na wymiar z przesuwanymi drzwiami. Ten sposób otwierania do dziś pozostaje najpopularniejszy, gdyż praktycznie wcale nie zajmuje miejsca. Możliwość wyboru wielkości, wzoru oraz ogromna funkcjonalność sprawia, że ten model z pewnością pozostanie modny przez najbliższe dziesięciolecia. Komandor szafa 80 z lustrem oraz przesuwnymi drzwiami zmieści się nawet w niedużym wiatrołapie. Szafa 160 wbudowana w przestrzeń sporego przedpokoju uwzględni zarówno lustro na drzwiach, jak i ewentualne siedzisko. Dzięki tak funkcjonalnym meblom każde pomieszczenie może być estetyczne i uporządkowane, a na wieszakach, półkach i w szufladach znajduje się miejsce na ubrania, buty, torby podróżne, odkurzacze i wiele innych „domowych skarbów”, które rzadko używamy.

 

Uniwersalne szafy z lustrem i przesuwnymi drzwiami

 

Tego typu meble najczęściej kojarzą się z przedpokojem. Tymczasem jest to doskonałe rozwiązanie do salonu, sypialni, a nawet pokoju dziecięcego. Szafa 120 z lustrem będzie wyglądała doskonale np. w sypialni.  Bez trudu umieścimy tam nasze ubrania i bieliznę, a lustro sprawdzi się podczas przebierania. Duże i pojemne szafy to także gratka dla dzieci. Można w nich schować nie tylko odzież, ale i mnóstwo zabawek, które nie będą już leżały porozrzucane po pokoju.