Funkcje parapetów w domu

Posted on trendy
kwiat stojący na kamiennym parapecie

Parapet jest nieodłącznym elementem okna. Chyba że dom jest budowany metodą nowoczesną, a okna sięgają aż do podłogi. Wtedy parapety są zbędne, ponieważ okno samo w sobie stanowi piękną dekorację pomieszczenia. Jednak w większości domów parapety znajdują się pod każdym oknem. Ten element wystroju wnętrz często zasłaniany jest przez firany i zasłony. Dopiero od niedawna parapety zaczęły zdobić pokoje. Firany i zasłony pomału wychodzą z mody, więc odkryte parapety pełne bujnych i zielonych kwiatów cieszą się zachwytem domowników. Dlatego warto, aby parapet został wykonany z materiału, który będzie przyciągał uwagę domowników. Ważne, aby surowiec pasował do aranżacji pomieszczenia. Na przykład parapety kamienne Poznań świetnie wkomponują się w styl surowy, minimalistyczny i skandynawski. Tradycyjne płytki idealnie będą pasować w tradycyjnym salonie, a drewno podkreśli industrialne dodatki.

Modne parapety kamienne

Kamień od kilku sezonów łączy się z drewnem, szkłem i metalem. To idealny surowiec do nowoczesnych stylizacji. Parapety kamienne stanowią doskonały wybór dla miłośników minimalizmu. Kamień jest estetyczny, surowy, ale elegancki w swojej prostocie. Co więcej, to surowiec trwały i odporny na wszelkie uszkodzenia. Wybierając kamień, mamy pewność, że będzie służył w naszym domu przez długie lata. Wykorzystanie granitu do stworzenia parapetu sprawia, że jego właściwości zatrzymują wilgoć, która dalej się nie rozprzestrzenia. Czego nie możemy powiedzieć o drewnie, które pod wpływem wody może zmieniać kształt i kolor. Co więcej, granit zatrzymuje również ciepło. Granit jest bardzo odporny na działanie warunków pogodowych. To idealny surowiec, który nadaje się do produkcji zarówno parapetów zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Jak skutecznie zamontować parapet?

Od montażu parapetu zależy również, jak długo będzie nam służył. Prawidłowe dobranie właściwych elementów odpowiedniej długości oraz połączenie ich z progiem okna i podłożem gwarantuje sukces.