Fotele – najnowsze trendy

Fotel to nie tylko praktyczny mebel umożliwiający komfortowy wypoczynek, ale również stylowy element aranżacji wnętrza. Można powiedzieć, że producenci wręcz prześcigają się w pomysłach na stworzenie oryginalnego i designerskiego fotele, który stanie się prawdziwym hitem sprzedażowym. Zastanawiasz się, jakie są obecnie trendy jeśli chodzi o fotele ekskluzywne do salonu? Postanowiliśmy to sprawdzić i podzielić się wiedzą o tym, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze nowoczesnego fotela. 

 

Od dłuższego czasu bardzo popularnym stylem, w jakim urządzane są wnętrza jest styl skandynawski. I ma to swoje odzwierciedlenie również w fotelach, ponieważ wśród trendów królują te, które są połączeniem jasnych materiałów i drewna. Choć pojawiają się też egzemplarze, które niektóre elementy mają wykonane z metalu i nawiązują swoim wyglądem do stylu retro. Nie da się też nie zauważyć, że szalenie modnym rodzajem tapicerki jest welur. Materiał ten jest bardzo często wybierany przez klientów, którzy decydują się nie tylko na fotel, ale też sofę lub narożnik na wymiar. Do jego zalet należy zaliczyć to, że jest przyjemny w dotyku i elegancki. 

 

Najmodniejsze fotele ekskluzywne w tym sezonie 

Bardzo designerski i niebywale wygodny jest tzw. fotel uszak – pożądany w każdym nowoczesnym wnętrzu. Jeśli wierzyć zapiskom historycznym, to po raz pierwszy pojawił się w Anglii i to już w XVI wieku, a teraz przeżywa swoje prawdziwe odrodzenie. Tym co go charakteryzuje są dwie wypustki, znajdujące się po obu stronach oparcia, które tworzą coś na kształt uszu. Ponadto fotel ten ma szerokie siedzisko, co zapewnia maksimum komfortu każdemu, kto na niego usiądzie. Takie fotele ekskluzywne będą pięknym podkreśleniem aranżacji salonu. Jeśli z kolei szukamy propozycji do pokoju dziecko, to godny uwagi jest podwieszany kokon – prawdziwy hit ostatnich miesięcy. A co z kolorystyką? Jak już wspominano fotele w stylu scandi są w topowej czołówce, a zatem nie może zabraknąć szarości i delikatnego beżu. Poza tym modny jest ciepły brąz, musztardowa żółć, a także bordo, zgniła zieleń oraz pudrowy róż. Dzięki tak dużej różnorodności, każdy może wejść w posiadanie stylowego fotela, który odpowiada jego gustom, a przy tym jest bardzo wygodny.