Filtrujemy wodę!

Posted on kuchnia

Choć wiele miast informuje o tym, że woda w kranach jest zdatna do picia, to i tak każdy z nas szuka rozwiązania do filtracji wody, tak aby mieć pewność, że spożywana przez nas woda jest jak najlepszej jakości. Istnieje bardzo wiele różnych sposobów na filtrowanie wody, które są zależne od naszych możliwości i potrzeb. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z tych sposobów jest najlepszy, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi metodami i wybrać ten najbardziej odpowiedni dla nas. 

Filtry podzlewowe

Kuchenne filtry podzlewowe to jeden z najlepszych sposobów na filtrację wody, w szczególności w niewielkiej kuchni. Filtry podzlewowe charakteryzują się tym, że zajmują niewiele miejsca, ponieważ instalacja polega na zamontowaniu wylewki do wody filtrowanej na blacie, a pozostała część systemu filtracji wody znajduję się pod zlewem. Ten rodzaj filtru do wody gwarantuje wygodę z korzystania z filtrowanej wody oraz zapewnia niewielką ingerencję w wygląd urządzonej kuchni. Ten rodzaj filtrów pozwala również na uzyskanie wody gazowanej prosto z kranu. Dodatkowymi elementami mogą być podświetlane przyciski, które ułatwią korzystanie z przefiltrowanej wody w nocy.  

Jaki filtr podzlewowy wybrać?

Filtr pod zlew ma za zadanie oczyszczenie wody, poprawienie jej walorów smakowych i zapachowych, a także usunięcie z niej zanieczyszczeń. Dzięki podłączeniu filtra woda będzie pozbawiona grzybów, bakterii, zanieczyszczeń takich jak chlor czy piasek. Najwyższa jakość wody pitnej sprawi, że bez obaw będą mogły ją spożywać dzieci, kobiety w ciąży oraz nasze zwierzęta domowe. Filtry podzlewowe różnią się stopniem filtracji. Podstawowe, dwustopniowe filtry to najtańszy rodzaj tego typu armatury. Nieco lepsze, trzystopniowe filtry usuwają z wody zanieczyszczenia i chlor. Dla nieco bardziej wymagających konsumentów dostępne są filtry czterostopniowe, które służą do zmiękczania wody i skutkują tym, że woda nie posiada osadu z kamienia. Ostatnim i najbardziej zaawansowanym rodzajem tego typu filtrów są filtry pięciostopniowe, które podnoszą pH wody i zwalczają wolne rodniki.