Trendy w oświetlaniu kuchni

Moda dotyczy wszystkiego, w tym również oświetlenia. Zmiany trenów odnoszą się do kształtów i materiałów, z jakich wykonywane są lampy. Modne niegdyś proste, białe klosze czy lampy z abażurem odeszły już do lamusa. Teraz przyszedł czas na nowoczesność i technologię, która sprawia, że z roku na rok pojawiają się coraz to wymyślniejsze lampy i oświetlenia, które z miejsca podbijają serca obywateli różnych państw. A producenci tylko się prześcigają w kolejnych nowościach. Co zatem jest hitem 2017 roku? Podpowiadamy!

W obecnych czasach oświetlenie nie pełni już tylko swojej podstawowej funkcji, jaką jest dawanie światła. Bardzo istotne dla społeczeństwa stały się bowiem walory estetyczne i dekoracyjne. Im bardziej wymyślna i oryginalna lampa tym lepiej. Cena jest już kwestią drugorzędną.

Metalowe konstrukcje

W tym roku praktycznie we wszystkich wnętrzach królują konstrukcje wykonane z metalowych pręcików tworzących tzw. klatkę. Jest ona prześwitująca i widać przez nią wkręconą do lampy żarówkę. Dodatkowo poprzez swoją ciekawą budowę daje równie interesujące cienie i jest dopełnieniem nowoczesnej kuchni.

Oświetlenie betonowe

Nowością tego sezonu są lampy kuchenne wiszące wykonane z betonu. Idealnie wpasowują się w dość surowe i minimalistyczne aranżacje kuchni. Niektóre betonowe modele mają dodatkowe otwory w kloszu, co tworzy bardzo ciekawe efekty. Tańszą alternatywą dla lamp betonowych są te wykonane z gipsu. Są równie efektowne, jak te betonowe, a pozwalają zaoszczędzić nieco pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na zakup czegoś innego.

Lampy drewniane

Kolejnym motywem przewodnim, który króluje w modnych kuchniach jest drewno. Jest to materiał ponadczasowy, który sprawdzi się w nowoczesnych, jak również w tradycyjnych pomieszczeniach. Lampy do kuchni drewniane bardzo dobrze będą się komponowały z drewnianymi meblami, drzwiami oraz imitującymi drewno panelami. Dodatkowym atutem takiego oświetlenia jest to, że drewno pozytywnie oddziałuje na ludzki organizm i tworzy miły, przytulny klimat.