Oświetlenie kuchni w rustykalnym stylu

Drewniane meble, lustra w złotych ramach oraz stare obrazy pozwalają na stworzenie wyjątkowego, rustykalnego stylu. W takim wnętrzu można przenieść się w czasie i poczuć atmosferę oraz klimat dawnych gospodarstw i dworków szlacheckich. Dlatego dobór oświetlenia do takiego wnętrza jest bardzo ważny i musi być utrzymany w rustykalnym, pasującym do całości stylu.

Dekoracyjne lampy, dające jednocześnie ciepłe i przyjemne światło są wykończeniem każdego wnętrza. W stylu rustykalnym dostaniemy praktycznie każdy rodzaj lamp, zarówno stojących, jak i wiszących. Choć największy wybór jest w tych montowanych do sufitu. Najczęściej wykonane są one z metalu, aluminium, posiadają szeroko zdobione klosze, niejednokrotnie w kwieciste wzory. Wiele z modeli swoim kształtem nawiązuje do tradycyjnych lamp naftowych. Wszystkie te lampy kuchenne idealnie sprawdzą się w części jadalnej, powieszone tuż nad stołem. Ich delikatne światło pięknie podkreśla misternie wykonane, rustykalne detale.

Rustykalne lampy stojące

Jeśli lubimy w kuchni usiąść z gazetą w ręku, albo wykonujemy w niej czynności manualne, wymagające dużego skupiska światła dobrym rozwiązaniem będzie doświetlanie lampą stojącą. Jej zaletą jest to, że można ją nakierować na dowolnie wybrane przez siebie miejsce, jak również przenosić tam, gdzie akurat jest nam potrzebna. Lampy te jeszcze bardziej podkreślają styl rustykalny, nawiązując do czasów, gdy lampy stojące gościły w każdym domu. Ich klosze zazwyczaj są bogato zdobione i ukazują motywy kwiatowe oraz bujną, różnorodną roślinność. Jeżeli nasza kuchnia jest sporych rozmiarów, możemy postawić w niej dużą lampę stojącą na podłodze, posiadającą gruby abażur. Zamontowanie w niej delikatnie świecącej żarówki sprawi, że kuchnia stanie się mroczna, tajemnicza, a zarazem bardzo kunsztowna. Rustykalne lampy do kuchni dodadzą wnętrzu charakteru, podkreślą to co w niej najpiękniejsze i zachęcą do sielskiego odpoczynku. Z takiej kuchni z pewnością nie będzie się chciało wychodzić…