Od czego zależy długość wykańczania mieszkania?

W tym tekście będziemy skupiali się na dwóch sytuacjach. W jednej postaramy się przybliżyć Wam czas, jaki jest potrzebny na samodzielne (albo z pomocą losowej ekipy remontowej) wykończenie wnętrza tak, by było kompletne i gotowe do wprowadzenia. Drugi to te same warunki i ekipa profesjonalnie zajmująca się wykańczaniem mieszkań pod klucz.

Czas potrzebny dla Ciebie i Twojej ekipy

Gdy decydujesz się na samodzielne wykończenie własnego mieszkania, musisz pomyśleć o wszystkim zawczasu. Dostęp do wnętrza masz dopiero, gdy deweloper zdecyduje się je oddać, ale o aranżacji apartamentu w takim mieście jak Warszawa musisz myśleć wcześniej. Kluczem jest zgranie terminów, bo własna praca to tylko czubek góry lodowej.
Pierwszą przeszkodą staje się transport. Musisz zadbać, by wszystkie materiały docierały na budowę na czas. A skoro je załatwiasz, nie możesz być w tym czasie w mieszkaniu i go remontować. Wszystko zaczyna się więc wydłużać. Niektóre zamówienia, jak choćby drzwi bezprzylgowe, każą na siebie czekać nawet kilka miesięcy. Ekipa załatwi to o wiele szybciej.

Czas, który oszczędzasz z ekipą profesjonalistów

Jeśli przy odbiorze obecna jest ekipa, która zajmie się wszystkim, nie musisz martwić się o jego dokładne sprawdzenie. Poza tym projekt, aranżacja domu czy mieszkania w Warszawie lub wielu innych miastach Polski, jest już gotowy. To pomaga Ci ruszyć z remontem od razu, nie czekając na analizę tego, co naprawdę zastałeś na miejscu. Nie jesteś tak bardzo ograniczony innymi.
Druga rzecz to cały proces wyboru, zakupów, transportu i wielu innych. Jeśli nie robisz tego sam, a jesteś tylko osobą decyzyjną, cały czas nad innymi rzeczami w domu mogą pracować robotnicy. Dzięki temu nie tylko czas samego wykonania się skraca. Nie mówiąc już o tym, jak profesjonaliści sprawdzeni w wielu miejscach i na wielu budowach podchodzą do kwestii wykończenia wnętrza. Jeśli są zatrudniani przez firmę, to jej problemem jest ich niewłaściwa praca.

Średni czas wykańczania mieszkania

Z doświadczenia wiemy, że mieszkanie robione przez wyspecjalizowaną firmę może zamknąć się w 12 tygodniach od momentu otrzymania kluczy. Średnio, bo wszystko zależy od formy wykończenia, materiałów i wielu innych kwestii. Z kolei samodzielne wykończenie wnętrza to czas, który czasem jest trudny do policzenia. Ale ludzie mieszkają przecież na budowach, prawda?