Jak dbać o płytki ceramiczne, żeby służyły na lata?

Rynek wnętrzarski dynamicznie się zmienia, determinując nowe trendy wzornicze. Mimo tego płytki ceramiczne nadal są popularne. W polskich domach można je najczęściej spotkać w łazienkach i kuchniach. Wytrzymałe i odporne, a także trzymające ciepło płytki mogą spełniać swoje funkcje przez wiele lat. W tym artykule przedstawiamy zalety płytek ceramicznych i udzielamy wskazówek, jak je należy pielęgnować.

Zalety płytek ceramicznych

Na ogół wszystkie płytki wykonane z naturalnego kamienia lub z naturalnych składników są niezwykle wytrzymałe. Nie inaczej jest w przypadku płytek ceramicznych. Cechują się one niezwykłą twardością. Nie straszne im również drobne uszkodzenia mechaniczny czy zarysowania. Jeśli kupimy płytki, które są nienasiąkliwe, to wtedy z powodzeniem można je zamontować w łazience, ponieważ są odporne na działanie wody i panującej wilgoci po kąpieli w takich pomieszczeniach.

Jak dbać o stargres płytki tarasowe i płytki ceramiczne?

Generalnie płytki ceramiczne lub czarny marmur płytki nie trzeba specjalnie czyścić. Dzięki szczególnej strukturze naturalnego kamienia płytki tego typu nie potrzebują szczególnej pielęgnacji. Jednak, aby służyły naprawdę długo, warto pochylić się nad kwestią właściwej konserwacji. Stosowanie konkretnych zabiegów powinno być uzależnione od rodzaju płytek. Jeśli są to np. stargres płytki tarasowe, trzeba stosować dedykowane preparaty, które poprawnie zaimpregnują materiał. Stosując takie specjalne preparaty, nasze płytki będą nieskazitelne i nie utracą swojego blasku mimo wielu lat eksploatacji.