Drobiazgi pod kontrolą

Niemal w każdym domowym pomieszczeniu niezbędna jest strefa, w której będziemy przechowywać różne niezbędne, ale mało dekoracyjne drobiazgi. Wykorzystujemy do tego szafki, półki czy różnego rodzaju pojemniki. Trudno wyobrazić sobie kuchnię, w której zabrakłoby tych schowków – zapanowałby tam chaos i bałagan.

 

Ukryj to, co mało estetyczne

Łazienka to kolejne pomieszczenie, w którym przechowujemy wiele drobiazgów. Są to zarówno kosmetyki, jak i płyny czy proszki o różnym przeznaczeniu. Dlatego, urządzając łazienkę, zaplanujmy w niej miejsce na meble, w których schowamy to, co powinno pozostać niewidoczne dla oczu. Gdy mamy niewielką łazienkę, to warto wykorzystać w niej w praktyczny sposób każde wolne miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest zagospodarowanie miejsca pod umywalką i zamontowanie jej na szafce, a nie na nodze. Wówczas zyskujemy miejsce, w którym możemy przechowywać wiele niezbędnych na co dzień, ale niegrzeszących zbytnią estetyką akcesoriów łazienkowych. Praktycznym rozwiązaniem jest w łazience komoda z dużą głęboką szufladą. Możemy w niej przechowywać takie rzeczy, jak na przykład szczotki i grzebienie, a także akcesoria do robienia makijażu i inne drobiazgi, po które sięgamy każdego dnia. 

 

Meble dobrze dobrane

Duży wybór wszelkich niezbędnych do wyposażenia łazienki sprzętów oferują salony Elements, które w swojej ofercie mają także meble łazienkowe we Wrocławiu i wielu innych dużych polskich miastach. Z ich asortymentem można się zapoznać bezpośrednio w którymś z salonów, lub online na ich firmowej stronie internetowej. Jeżeli mamy w łazience na tyle miejsca, aby ustawić co najmniej dwa meble, zdecydujmy się na takie, które będą z jednej serii, bo wówczas wnętrze będzie spójne stylistycznie. W małej łazience, w której mamy dużo do ukrycia, sprawdzą się wąskie, ale wysokie szafki, które mogą sięgać nawet do sufitu. Meble do łazienki powinny być produktami wysokiej jakości, wykonanymi z materiałów odpornych na wilgoć i kontakt z wodą, która może sprawić, że szafka napęcznieje, a nawet zgnije. Idealnie sprawdzą się szklane szafki, ale nie znaczy to, że musimy rezygnować z mebli drewnianych.