Czas na zmiany

Gdy dziecko zaczyna chodzić i staje się coraz bardziej samodzielne to czas, aby pomyśleć o przemeblowaniu jego pokoju. Zbędne wówczas stają się sprzęty do przewijania, do lamusa odkładamy chodzik, a jego miejsce może zająć niewielki, ale praktyczny stolik.  

Stoliczek – nowe miejsce do zabawy

Ma on do spełnienia w pokoju dziecięcym wiele zadań i przydatny jest od rana do wieczora. Stoliki dziecięce często można kupić w zestawie z dopasowanym rozmiarem krzesełkiem. Dzięki takiemu zestawowi kilkulatek może uczyć się samodzielności – na przykład samodzielnie jedząc posiłki przy własnym, odpowiedniej wielkości stoliczku. Zyskuje także nowe miejsce do zabawy – gdy pluszaki już mu nie wystarczają, może przy stoliku rysować czy przeglądać książeczki. Niewielki stolik w pokoju dziecięcym może mieć naprawdę wiele zastosowań. Można na nim także ustawić lampkę nocną, która ułatwi zasypianie, a także różnego rodzaju dekoracje czy przedmioty, które warto mieć stale pod ręką. 

Mebel dla zosi samosi

Dobrym rozwiązaniem w dziecięcym pokoju są mebelki na kółkach, które można łatwo przestawiać, gdy na przykład potrzebujemy więcej przestrzeni. Stoliki dla dziecka powinny być lekkie, aby ono samodzielnie mogło decydować o tym, gdzie w danym momencie postawić mebel. Wykonywane są z tworzyw sztucznych lub lekkiego drewna, mają nowoczesny i designerski wygląd. Jednocześnie są bezpieczne w użytkowaniu. Stolik może być także wyposażony w półki do przechowywania drobiazgów, po które dziecko bez trudu będzie mogło sięgnąć. Większość mebli dla naszych pociech jest za wysokich, stolik dopasowany do wzrostu ma więc szansę stać się ulubionym mebelkiem mieszkańca pokoju dziecięcego. A gdy nasz szkrab z niego wyrośnie z pewnością bez trudu znajdziemy dla mebelka inne zastosowanie. Do stolika możemy dobrać jedno lub więcej krzesełek, co jest dobrym pomysłem, gdy mamy więcej dzieci. Krzesełka przydadzą się także, gdy naszą pociechę odwiedzą przyjaciele w podobnym wieku i w przybliżonym wzroście.